Фінансування військово-лікарської комісії має здійснюватися з бюджетів усіх громад Дрогобицького району

Фінансування військово-лікарської комісії має здійснюватися з бюджетів усіх громад Дрогобицького району

З 1 жовтня в Україні традиційно стартував осінній призов на службу до лав Збройних сил України. При цьому кожен призовник повинен пройти військово-лікарську комісію, яка визначає придатність за станом здоров'я до військової служби. Для призовників спеціальний медичний огляд є безкоштовним, однак для цього кожна територіальна громада повинна передбачити фінансування на оплату таких послуг у своїх бюджетах.

«Станом на сьогодні у Дрогобицькому районі виникло певне непорозуміння щодо фінансування роботи військово-лікарської комісії. Склалася практика, що у попередні роки фінансування здійснювалось за рахунок коштів Дрогобицької ТГ. Зокрема, у 2021 році на її роботу необхідно було 1 мільйон 475 тисяч гривень. Але фактично лише Дрогобицька ТГ виділила 861 тисячу гривень, а решту коштів компенсовано за рахунок коштів КНП «Дрогобицька міська поліклініка» Дрогобицької ТГ. Інші  територіальні громади у цьому році ухилилися від участі у фінансуванні призовної кампанії», — зазначив під час наради з представниками територіальних громад району перший заступник голови Дрогобицької РДА Роман Шлярп.

За словами посадовця, кожна територіальна громада повинна проводити фінансове забезпечення медичного огляду призовників, які зареєстровані на їх територіях. Тому спільним завданням є напрацювати фінансовий механізм щодо участі усіх територіальних громад у фінансуванні військово-медичного огляду призовників та забезпечити її виконання.

Представники 4 територіальних громад району – Бориславської, Меденицької, Трускавецької та Східницької висловили готовність відшкодувати Дрогобицькій ТГ кошти, витрачені на військово-медичний огляд їх призовників у 2021 році, що становить близько 600 тисяч гривень.

Окрім цього, до четверга у КНП «Дрогобицька міська поліклініка» мають провести розрахунок вартості послуг військово-медичного огляду на 2022 рік. Відтак, територіальні громади повинні передбачити відповідні суми коштів у своїх бюджетах на наступний рік.

«Маємо розуміти, що виконання програми військового призову в Україні був, є і буде надзвичайно важливою складовою функціонування нашої держави, особливо в умовах війни. Це питання національної безпеки. Враховуючи державну вагу питання, сьогодні ми маємо спільно напрацювати фінансову схему щодо участі усіх ТГ у фінансування призову та забезпечити його належну роботу», — підсумував перший заступник голови Дрогобицької РДА Роман Шлярп.

 

 

 

 

19:35
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.