У Дрогобицькій РДА відбулась нарада щодо фінансування військово-лікарської комісії

У Дрогобицькій РДА відбулась нарада щодо фінансування військово-лікарської комісії

У вівторок, 14 грудня, у Дрогобицькій районній державній адміністрації відбулась нарада під головуванням першого заступника голови РДА – Романа Шлярпа, де обговорили питання щодо фінансування військово-лікарської комісії.

Учасники наради – начальник Дрогобицького РТЦК та СП Микола Лисак, заступники голів та головні лікарі КНП Дрогобицької, Бориславської, Трускавецької, Меденицької та Східницької територіальних громад спільно обміркували фінансову складову військово-лікарської комісії. Йшлось, зокрема, про те за чий кошт фінансуватиметься військова лікарська комісія Дрогобицького районного територіального центру інспектування та соціальної підтримки.

Додамо, що сьогодні фінансування військово-лікарської комісії відбувається з місцевих бюджетів, тобто військову лікарську комісію,  котра здійснює обстеження  призовників та військовозобов’язаних всіх місцевих ТГ фінансує Дрогобицька територіальна громада. Тому сьогодні місцеві органи влади повинні дійти до спільного консенсусу щодо вирішення проблеми. Тим паче, що з наступного року суттєво зростає оплата праці медичних працівників,  відтак самотужки утримувати районну ВЛК, за твердженням  міської влади, Дрогобичу буде не під силу. Питання фінансового забезпечення роботи ВЛК постає на також рівні держави, але головним завданням зараз є те, щоби саме місцеві органи влади знайшли спільний діалог .

Серед пропозицій, котрі були озвучені під час наради у Дрогобицькій РДА представниками громад – це передовсім надання субвенції Дрогобичу для співфінансування роботи лікарської комісії. Пролуналитакож думки про делегування до Дрогобицької ВЛК медичних працівників із сусідніх громад або ж утворити у громадах свої лікарські комісії. Втім, такі варіанти можуть створити територіальним громадам додаткові проблеми, пов’язані зі специфікою та вимогами до роботи військово-лікарської комісії.

Перший заступник голови РДА— Роман Шлярп наголосив, що питання забезпечення призову є дуже важливим та актуальним, особливо у непростий для України час, відтак усі разом повинні знайти праивильне рішення найближчим часом.

Усі учасники наради у Дрогобицькій РДА за підсумками обговорення вирішили провести наступну зустріч через тиждень. Протягом цього часу органи місцевого самоврядування чотирьох ТГ зможуть вирішити, котрий із варіантів проблеми є для них найбільш прийнятним. Громади, котрі приймуть рішення виділити субвенційні кошти для співфінансування у пропорційному співвідношенні діяльності ВЛК, повинні до вівторка, 21 грудня, підготувати відповідні документи для укладення угоди з Дрогобицькою міською радою, чи КНП «Дрогобицька міська поліклініка» ДМР.

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
12:05
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.