100 км на велосипеді: На Дрогобиччині відкрили новий туристичний маршрут “ВелоБескиди”

100 км на велосипеді: На Дрогобиччині відкрили  новий туристичний маршрут “ВелоБескиди”

У Дрогобицькому районі презентували нову туристичну локацію “ВелоБескиди”, яка знаходиться на околицях Борислава. Вело і пішохідні доріжки, а також оглядова вежа вже стали новою туристичною інфраструктурою регіону та об'єднують декілька територіальних громад: Бориславську, Трускавецьку та Східницьку, а маршрут для велосипедистів пролягатиме через гірські краєвиди нашого регіону: Трускавець – Орів – Борислав − Східниця. 

 У межах проєкту проклали та розбудували пішохідно-трекінгову і велосипедну інфраструктуру. Загальна протяжність доріжок становить 34,32 км,  а пішохідні туристичні маршрути — 59,64 км. Крім велосипедного та пішого спорту, тут облаштували чудовий оздоровчий шлях «теренкур».

 На офіційне відкриття проєкту завітав начальник Львівської обласної військової адміністрації Максими Козицький.

“В час війни, такі проєкти ми реалізуємо, перш за все, для наших дітей, щоб вони любили рідну землю. Знали про неї більше. Мальовничі Карпати, які можна побачити з цієї локації — показують усю красу нашої країни та регіону. За це і борються наші захисники у бою з російським агресором”, — зазначив Максим Козицький. 

Окрім вело та пішохідних доріжок, усі присутні мали можливість побачити нову оглядову вежу, яка стане родзинкою туристичного маршруту “ВелоБесикди”. Її висота сягає 15 метрів, а діаметр оглядового майданчика — 7 метрів. Кут огляду з верхньої точки становить 360 градусів.  Втім найбільша привабливість нової оглядової вежі у тому, що звідси майоріють карпатські хребти та краєвиди, якими можна буде насолоджуватись у будь-яку пору року. Для велосипедистів вежа стане місцем відпочинку їхньої веломандрівки, а для туристів — можливістю побачити українські Карпати з висоти пташиного лету.

“Навіть в час війни та нашої боротьби проти російських ворогів, цей проєкт є важливим для того, щоб показати нашу єдність та спільність. Те, що наша економіка розвивається і ми точно не зупиняємось. “ВелоБескиди” — стануть важливою складовою нашого туристичної галузі регіону та області. Прибавить як і українських, так і іноземних туристів”, — сказав начальник Дрогобицької військової адміністрації Степан Кулиняк під час офіційного відкриття.

За словами  спортивного директора гірськолижного комплексу «Буковиця» Дмитра Мицака, локація стане не лише можливістю відпочинку для мешканців й гостей, але й також майданчиком для загань європейського рівня, куди в майбутньому приїжджатимуть спортсмени з усього світу. Таким чином, це наблизить нас до європейських стандартів та показуватиме нашу країну у її найкращих вимірах.

Окрім того, у туристичній  локації облаштували сучасний байк-парк, встановили інформаційні туристичні знаки, створили веломайстерню та веломийку для туристів для загальної комфортності усіх відвідувачів. Маршрут стане доступним для всіх охочих — любителів спорту, а також професійних спортсменів.

Під час офіційному церемонії відкриття, десятки велосипедистів та велосипедисток вже встигли проїхатись новим маршрутом, протестувати сучасні ведоріжки та отримати порцію гарних вражень від нової туристично-привабливої локації “ВелоБесикди”. Проєкт “Вело Бескиди” реалізований за підтримки Державного агентства розвитку туризму України, а також за підтримки трьох громад — Трускавецької, Східницької, Бориславської та спільноти велосипедів Дрогобицького регіону. 

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
19:48