У Трускавці відкрили перше в світі Дерево Миру

У Трускавці відкрили перше в світі Дерево Миру

Трускавець став першим містом, де втілилась в життя суспільно важлива ідея – встановлено Дерево миру – сучасний символ солідарності та визнання цінностей демократії та свободи.

Це нетипове дерево, його обладнали бездротовою точкою Wi-Fi з високошвидкісним Інтернетом, камерою відеоспостереження та тривожною кнопкою для відео чату і безпеки, сонячними панелями, що дають автономність, інтерактивною інформаційною панеллю. 

Завдяки цьому кожна людина зможе побачити будь-яке місто світу в режимі реального часу, вітатися з випадковим перехожим і спілкуватися з ним. Люди зможуть обмінюватися думками не лише зі своїми співгромадянами, а й з громадянами інших країн.

Офіційне відкриття Дерева Миру відбулося у суботу, 7 травня, за участі керівництва регіону та гостей з усіх куточків нашої країни, для яких Трускавець сьогодні став другим домом. До заходу долучилися Народний депутат України від Дрогобиччини Орест Саламаха, перший заступник начальника Дрогобицької районної військової адміністрації Роман Шлярп, голова Дрогобицької районної ради Андрій Шевкенич, голова Трускавецької громади Андрій Кульчинський, голова Бориславської громади Ігор Яворський, голова Східницької громади Іван Піляк, полковник, начальник управління міжнародного співробітництва та євроатлантичної інтеграції Державної прикордонної служби України Ілона Мельникова, директор «Едем Резорт» Олексій Волошин, представники благодійного фонду «Святих Михаїла, Софії та Міскінти» – ідейні натхненники проєкту.

Загалом у всьому світі планують «висадити» 27 таких Дерев Миру. Частину з них розмістять в Україні, а інші – за кордоном. Наступні дерева будуть встановлені у Києві, Львові, Бучі, Бородянці, Маріуполі, а, також у закордонних Варшаві, Ніцці, Парижі, Лїсабоні.

«Сьогодні наші воїни Збройних сил України – найкращі. Вони гідно захищають нашу землю від російського окупанта. І воюють вони за мир. Так як і ми всі українці хочемо миру і кожен на своєму фронті зараз воює за те, щоб видворити ворога з наших земель. Ця серія Дерев Миру, які з часом з’являться у всьому світі, допоможе правді про українські реалії пронизувати інформаційні простори без перешкод», — зазначив перший начальника Дрогобицької районної військової адміністрації Роман Шлярп.

Окрім Дерева Миру, у Трускавці започаткували символічний Сад миру. Присутні гості разом з дітьми з сімей вимушених переселенців висадили перші дерева сакури. Планується, що згодом це стане підгрунтям для відкриття Алеї Миру у Трускавці.

Організаторами події виступили Трускавецька міська рада та благодійна організація «БФ «Святих Михаїла, Софії та Міскінти».

 

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
21:36
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.