У школах Дрогобицького району з’являться класи безпеки

У школах Дрогобицького району з’являться класи безпеки

Створення безпечних умов перебування учасників освітнього процесу у закладах освіти, створення безпечного освітнього середовища є одним із головних пріоритетів держави в умовах дії правового режиму воєнного стану в Україні.

Відтак в українських школах з'являться класи безпеки, метою функціонування яких має стати формування у дітей культури безпечної поведінки.

Щодо створення класів безпеки у Дрогобицькому районі, то запрацюють вони вже з початку нового начального року.

У Дрогобицькій РВА днями під головуванням заступника Олега Пилипціва відбулась нарада з керівниками відділів освіти територіальних громад та керівництвом Дрогобицького районного відділу ГУ ДСНС України у Львівській області.

«Зважаючи на те, що культура застосування заходів пожежної безпеки закладається з дитинства, основний напрямок роботи, на який необхідно звернути увагу, – це навчання дітей різного віку. Одним із шляхів вирішення цього питання є створення класів безпеки інформаційно-просвітницького напрямку, на базі якого діти вивчатимуть правила безпечного життя», — зазначив Олег Пилипців.

Тут навчатимуть правил пожежної, мінної безпеки та цивільного захисту в цілому, засвоєння алгоритму дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій різного характеру тощо.

Також при цих класах створюватимуть команди юних пожежників,  куди залучатимуть учнів 7-11 класів. Для цього необхідно письмовий дозвіл від батьків та довідка про стан здоров’я від лікаря.

«Колись такі класи безпеки були у всіх школах, зараз їх функціонування вирішили відновити. Однак маємо працювати не на кількість, а на якість. Ми всіляко допомагатимемо, будемо проводити відкриті уроки на базі наших підрозділів та надаватимемо консультації при придбанні обладнання, форм, організовувати змагання та табори», — розповів заступник начальника Дрогобицького районного відділу ГУ ДСНС України у Львівській області Роман Худик.

Загалом здійснювати роботу щодо створення в закладах освіти класів безпеки мають школи спільно з ДСНС та органами місцевого самоврядування. На Дрогобиччині поки створюють 5 класів безпеки, один на територіальну громаду. Перший клас безпеки планують відкрити у Меденицькій територіальній громаді.

Окрім цього, керівникам освітою територіальних громад передали 30 Wi-fi роутерів.

Рекомендації зі створення та функціонування класів безпеки у закладах освіти затверджені Міністерством освіти і науки.

Для облаштування класів безпеки рекомендується використовувати класні кімнати (навчальні аудиторії), у яких проведено сучасний ремонт та які не містять елементів радянської епохи, з можливістю розміщення в них одночасно до 30 осіб.

Приміщення має бути забезпечене необхідною кількістю парт (столів) та стільців для проведення занять.

Для технічного оснащення класу безпеки також можна використовувати телевізори, відеопроєктори, моторизований настінний екран для проєктора, акустичні системи, стенди з обпаленими предметами, магнітні дошки, маркерні дошки, мобільні симулятори пожежної безпеки (приватний будинок, громадський будинок, висотний будинок, екосистеми тощо), вогнегасники різних видів для проведення занять, протигази, столи, стільчики, дитячий одяг рятувальників, дитячі каски, іграшки, пазли, конструктори тощо (у тому числі для дітей з вадами зору).

При оснащенні класів безпеки необхідно враховувати можливість залучення до занять осіб з особливими освітніми потребами.

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
11:43