У Дрогобичі відзначили 10-літній ювілей внесення церкви Святого Юра в ЮНЕСКО

У Дрогобичі відзначили 10-літній ювілей внесення церкви Святого Юра в ЮНЕСКО
У четвер, 18 травня, на території церкви Святого Юра у Дрогобичі провели фестиваль з нагоди Міжнародного дня музеїв. Окрім цього, у межах заходу відзначили 10-ліття внесення дерев’яних церков Карпатського регіону України та Польщі до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Серед цих церков – пам'ятка галицької дерев'яної архітектури кінця XV — початку XVI століть церква Святого Юра.
 
 
Під час офіційної частини історики, дослідники та краєзнавці розповіли про історію церкви Святого Юра та етапи її відновлення. Директор департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА Олена Василько зазначила, що цього року на реставраційні роботи Церкви Святого Юра передбачили ще 3 мільйони гривень. Таким чином «поему в дереві», де до сьогодні благословляють шлюби та хрестять дітей, вдасться ще більше реставрувати.
 
 
На важливості збереження пам’яток історії наголосив начальник Дрогобицької РВА Степан Кулиняк.
 
«Церква Святого Юра сьогодні є в числі найкрасивіших та найкраще збережених серед інших пам’яток. Тому насамперед дякую тим людям, завдяки яким вдалося досягнути такого результату. Бо зберегти культурну пам’ятку — це не просто зберегти, захистити чи відновити будівлю. Це дати можливість нашим наступним поколінням відчувати себе нацією. Завдяки спадщині в нас, як у народу, є фактичне підтвердження існування нашої історії. Як пояснити своїм дітям, що вони походять із країни видатних майстрів архітектури, якщо немає можливості показати їй ось цю автентичну Церкву Святого Юри? Тому культуру, мистецтво, архітектуру можна впевнено відносини до складових збереження національної безпеки нашої держави», — зазначив Степан Кулиняк.
 
 
Алла Гладун, директор музею «Дрогобиччина», який виступив організатором фестивалю, подякувала усім, хто береже українську історію та відзначила подяками, зокрема колектив музею, працівники якого докладають усіх зусиль, що зберегти культурну спадщину Дрогобиччини.
 
Фестиваль продовжив свою роботу у форматі панельних дискусій та вуличного ярмарку. Окрім цього, кожен міг долучитися до нашої перемоги на фронті – задонатити на Збройні сили України.
 
 
Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
15:48