На Дрогобиччині розпочали демонтаж радянських монументів

На Дрогобиччині розпочали демонтаж пам’ятних знаків і меморіальних дошок, які популяризують російську культуру.

Так, сьогодні, 20 квітня, у Дрогобичі демонтують радянський «Монумент слави» або ж інша назва «Вічний вогонь».

Меморіал «Кладовище радянських воїнів» побудований у  Дрогобичі у 1974 році. За свідченнями дрогобичан старшого покоління, в цьому місці ховали співробітників підрозділів НКВС-МВС та НКДБ-МДБ-КДБ, які загинули в післявоєнний період в боях разом із українськими борцями за незалежну Україну. Серед могил траплялися поховання навіть 1953 року. Тому під час будівництва на плитах викарбувані тільки прізвища похованих, але відсутні дати смерті та номери частин, які були до того.

Цьому передувало рішення сесії Дрогобицької міської ради, де депутати одноголосно підтримали рішення про проведення заходів дерусифікації, відповідно до якого у населених пунктах Дрогобицької громади має бути проведено заміну назв вулиць та демонтаж пам’ятних знаків і меморіальних дошок, які популяризують російську культуру. У додатку до рішення є перелік пам’ятних знаків монументального мистецтва місцевого значення, які підлягатимуть демонтажу. Поміж ними – монумент «Вічний вогонь».