Рішення обласних та районних комісій ТЕБ та НС є обов’язковими до виконання, - Кабінет Міністрів України.

Рішення обласних та районних комісій ТЕБ та НС є обов’язковими до виконання, - Кабінет Міністрів України.

В структурі державної влади є спеціальна гілка, яка відповідає за те, щоб запобігати надзвичайним ситуаціям чи то техногенного, чи то природнього чи соціального характеру на території країни. А випадку, якщо вона вже трапилась, то основним завданням є ліквідувати її та допомагати постраждалим. 

Це широкогалузева гілка єдиної державної системи цивільного захисту, керівництво якою здійснює Кабінет Міністрів України. 

Як у будь-якій величезній організації, у складі єдиної державної системи цивільного захисту функціонує своя структура – це постійно діючі органи управління цивільного захисту, координаційні органи та сили цивільного захисту.

Останнім часом, у зв’язку із пандемією COVID-19, однією з найбільш відомих населенню є діяльність власне координаційних органів – комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Комісії ТЕБ та НС також створюються на різних рівнях за своєрідним підпорядковуючим принципом. 

️Так, на загальнодержавному рівні утворена Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій;

— на регіональному рівні — комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя;

-️ на місцевому рівні — комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій районів, міст, районів у містах, селищ;

-️ на об’єктовому рівні — комісії з питань надзвичайних ситуацій підприємств, установ та організацій.

При цьому рішення Державної комісії ТЕБ та НС є обов’язковими до виконання на території всієї країни.

У ситуації з пандемією коронавірусу обласні, районні та міські комісії мають право приймати рішення про додаткові карантинні заходи на своїх територіях у разі потреби. ‼️І рішення регіональних, тобто обласних, та місцевих, тобто районних і міських, комісій, прийняті у межах їх повноважень, є обов’язковими для виконання на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці. 

️Обов’язковість виконання рішення обласних комісій на території області, а районних – на території району передбачена пунктом 10 Типового положення про регіональну та місцеву комісію з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року №409.

Таку ж обов’язковость виконання всіх заходів, які затверджує районна комісія ТЕБ та НС, відповідно до вказаної Постанови Кабінету Міністрів України, передбачено розпорядженням Дрогобицької районної державної адміністрації від 22 липня 2021 року №135.

Рішення районної комісії ТЕБ та НС є обов‘язковими для виконання органами державної влади та органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, розташованими на території району.

14:24
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.