Покращення соціального захисту на Дрогобиччині: робоча нарада щодо співпраці з соціально-медичними й реабілітаційними закладами району

31 березня відбулась робоча нарада з представниками соціальних закладів Дрогобицького району щодо соціальних послуг та майбутньої співпраці.
Нарада відбулась за участі начальника Дрогобицької РВА Степана Кулиняка, директорки Підбузького геріатричного пансіонату Віри Баброцяк та директора Обласного центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю Святого Пантелеймона, Миколи Гарасимяка.
Одне з питань – пошук альтернативних джерел фінансових надходжень задля покращення умов проживання людей похилого віку і всіх, хто мешкає у Підбузькому геріатричному пансіонаті. Зокрема, можливість відшкодування коштів територіальними громадами на утримання підопічних з цих громад. Наразі геріатричний центр, як стаціонарною соціально-медична установа загального типу для постійного проживання людей похилого віку, людей з інвалідністю, які потребують додаткового догляду, побутового та медичного обслуговування опікується 149 людьми, серед яких і ВПО.

Також попередньо проговорили необхідність реалізації постанови №309 Кабінету Міністрів України, яка передбачає можливість контрактування із закладом соціального типу, а відтак щорічний безоплатний курс реабілітації за рахунок Національної служби здоров’я України для Обласного центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю Святого Пантелеймона, що діє у Стебнику. У Центрі опікуються вихованцями з особливими освітніми потребами, з інвалідністю, зокрема з родин ВПО.
“Намагатимусь разом з колегами сприяти у вирішення головних викликів соціальних закладів Дрогобиччини. Бо це, перш за все, допомога людям та можливість поліпшити якість роботи тих, хто піклується про інших. І робить це віддано та незмінно”, – зазначив Степан Кулиняк.


