Освіта – наше майбутнє: у Дрогобичі оновили ВПУ № 19 за кошти Європейського Союзу

Освіта – наше майбутнє: у Дрогобичі оновили ВПУ № 19 за кошти Європейського Союзу

3 грудня у Дрогобичі презентували відремонтовані приміщення та майстерні Вищого професійного училища № 19. Заклад оновили у межах проєкту «EU4Skills: Модернізація інфраструктури системи професійно-технічної освіти в Україні». 

На заході були присутні начальник Львівської ОВА Максим Козицький, директор департаменту освіти і науки ЛОВА Олег Паска, начальник Дрогобицької РВА Степан Кулиняк, його заступник Олег Пилипців, директор ВПУ 19 Володимир Маринкевич.

Захід, на якому зібрались держслужбовці, медіа, студенти, традиційно розпочався з хвилини мовчання.

Представив проєкт директор навчального закладу Володимир Маринкевич. Він подякував присутнім за сприяння у реалізації проєкту та зазначив, що важливими є і відремонтовані приміщення, і відповідна матеріально-технічна база. Адже основне завдання, яке ставиться сформувати у випускників вміння і навички. А без відповідної матеріально-технічної бази, без інструменту, це досить непросто. 

Максим Козицький, говорячи про вагомість освіти, зазначив що  надзвичайно важливо, що попри повномасштабне вторгнення росії, коли спонсори не надто охоче їхали в Україну, вдалося втілити цей проєкт. 

«Ми матимемо майбутнє, коли дбатимемо про освіту. І такі навчальні осередки, навчально-практичні центри – тому запорука. У нас величезний дефіцит кваліфікованих кадрів. Коли ми говоримо про розвиток держави, це про професійність і про освіту. Я сподіваюсь, що Львівська область покаже всім приклад, як треба розвивати професіоналів, залучати до розвитку регіону людей. Бо саме в людях наша сила»,  — зауважив начальник Львівської ОВА.

Василь Буртник, директор Другого регіонального представництва Українського фонду соціальних інвестицій (УФСІ) розповів, що проєкт фінансувався Європейським Союзом через Державний Німецький банк розвитку KfW, а впроваджується Українським фондом соціальних інвестицій. Повідомив, що аналогічний проєкт на суму у мільйон євро втілюється у Стрийському вищому професійно-технічному училищі 34. Також був нагороджений подякою від ВПУ 19, яку вручив директор закладу Володимир Маринкевич.

Під час заходу презентували відео відремонтованих кабінетів та майстерень де вчать програмного забезпечення та компʼютерних й інформаційних систем, майстрів манікюру, перукарів, візажистів. Також присутні могли самі їх відвідати та поспілкуватися зі студентами .

У Вищому професійному училищі № 19 Дрогобича навчаються 985 студентів. У липні 2021 року заклад підписав Меморандум про співпрацю між УФСІ, Львівською ОВА щодо модернізації інфраструктури та закупівлі обладнання. У межах проєкту «EU4Skills: Модернізація інфраструктури системи професійно-технічної освіти в Україні» виконано роботи з ремонту приміщень ВПУ:

  •  внутрішній ремонт приміщень першого поверху навчальної будівлі, включаючи санітарні вузли та коридор (лабораторії та навчальні кабінети по професії «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення»);

  • ремонт першого поверху гуртожитку,  де розміщені майстерні за професіями «Перукар (перукар-модельєр)», «Манікюрник», «Візажист».

За проєктом «EU4Skills: Модернізація інфраструктури системи професійно-технічної освіти в Україні», що фінансується Європейським союзом через німецький Банк розвитку KfW виконано робіт та закуплено обладнання на суму понад 27 млн грн.



Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
23:10