Фахова освіта: на Дрогобиччині буде створена мережа профільних ліцеїв

Фахова освіта: на Дрогобиччині буде створена мережа профільних ліцеїв

В Україні  планують створити мережу профільних ліцеїв. Тут навчатимуться  учні 10-12 класів та зможуть самостійно обирати напрямок навчання. Реформу старшої школи планують реалізувати з 2027 року, а першими ліцеїстами  профільних закладів стануть теперішні четвертокласники, котрі здобувають освіту за програмою Нової української школи.

Сьогодні на Дрогобиччині функціонує 80 закладів загальної середньої освіти, де навчається понад 23 тисячі дітей. Одна з головних цілей створення цілісної мережі ліцеїв – розвиток талантів та навичок дитини. Завдяки ідеї профільних ліцеїв, школярі зможуть самостійно обирати  напрямок, котрий згодом стане їхньою професією  та справою життя. Такий підхід до навчання загалом суттєво змінить вектор розвитку освітянської  сфери в Україні, а для молоді  – можливістю бути більш свідомим у своєму виборі щодо майбутного фаху.

Попередньо у Дрогобицькому районі заплановано створення 11 профільних ліцеїв. У Трускавецькій громаді – 3 ліцеї, у Бориславській – 2 ліцеї, У Східницькій – 2 ліцеї, у Меденицькій – 1 ліцей, у Дрогобицькій – 3 ліцеї. Така мережа профільних навчальних закладів освіти  є передовсім баченням керівників освіти кожної із громад на Дрогобиччині, однак їх доцільність з урахуванням фінансового та кількісного показника розглядатимуть профільні обласні комісії.

Серед головних профілів новоствореної мережі ліцеїв передбачається передусім гуманітарний напрямок,  біолого-хімічний, технологічний, художньо-естетичний, спортивний та  іноземна філологія. Таким чином, мережа ліцеїв розвиватиме різні напрямки діяльності.

Проєкт попередньої мережі скерований  у Департамент освіти і науки Львівської ОДА, а остаточне рішення щодо створення мережі ліцеїв буде прийняте під час сесії Львівської обласної ради у 2022 році.

Загалом, проєкт створення мережі ліцеїй в Україні та у Дрогобицькому районі спрямований на те, щоб розвантажити учнів старшої школи від вивчення понад 20 предметів та зосередитись на профільних предметах. Це стане ефективним методом розвитку освітянської сфери.

 

18:54
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.