На Дрогобиччині запровадили мораторій на російськомовний культурний продукт

Дрогобицька районна рада запровадила мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території району.
За відповідне рішення проголосували депутати у середу, 23 лютого, під час позачергового сесійного засідання. Прийняли мораторій з урахуванням аналогічного рішення Львівської обласної ради.
Йдеться зокрема про заборону звучання російськомовного продукту у публічних громадських місцях — ресторанах, кафе, торгових центрах, відпочинкових комплексах, магазинах тощо.
Органи місцевого самоврядування на території району закликають прийняти аналогічні рішення, що тільки підсилить цей напрямок.
Зазначимо, що у Дрогобицькому районі вже проводять інформаційно-роз‘яснювальну роботу з суб‘єктами господарювання щодо використання російськомовного культурного продукту у громадських місцях. На виконання розпорядження Львівської ОДА при Дрогобицькій РДА створили профільну Міжвідомчу робочу групу з дотримання мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту. До її складу увійшли представники Дрогобицької РДА, правоохоронних органів та громадськості, які й проводять роз’яснювальну роботу серед власників, адміністративного персоналу, працівників громадських закладів Дрогобицького району.
Окрім цього, вчора на Львівщині почала діяти Гаряча лінія «Львівщина без мови окупанта». Кожен мешканець області може опублікувати на Фейсбук сторінці «Львівщина без мови окупанта» (https://www.facebook.com/groups/moratorii) матеріали із відео чи аудіофіксацією випадків порушення мораторію.
У Департаменті комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОДА сподіваються, що ініціатива, яку запровадила Львівщина щодо мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту, пошириться також на інші області.