На Дрогобиччині відзначили День Державного Прапора

На Дрогобиччині відзначили День Державного Прапора

Сьогодні, 23 серпня, на Дрогобиччині відзначили День Державного Прапора України — великої державної святині, яка уособлює фундаментальні цінності Українського народу.

 

Урочисто підняли прапор біля стін Дрогобицької районної військової адміністрації військовослужбовці Збройних сил України, а освятив український стяг  — Владика Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ Ярослав Приріз, звернувшись до всіх присутніх молитвою та словами про важливість національної єдності у цей день.

 

Опісля начальник Дрогобицької районної військової адміністрації Степан Кулиняк привітав всіх з держаним святом, зазначивши про історичну цінність українського прапора у всі часи становлення української держави. 

“Синьо-жовтий стяг майорить над державними установами, і над солдатським бліндажем, над дипломатичними представництвами і над звільненим від окупантів легендарним островом Зміїний. Завдяки героїчному спротиву українців синьо-жовті кольори стали популярними і впізнаваними в різних куточках світу. Українським прапором вкривають домовини наших полеглих Героїв. Як сказала нещодавно в одному з інтерв’ю мати загиблого воїна Артема Димида, наш синьо-жовтий прапор – мирний, але коли його зросити кров’ю, стає червоно-чорним. І так, ці два прапори – завжди поруч в українській  національно-визвольній боротьбі.  Слава Україні!”  — звернувся до всіх присутніх начальник Дрогобицької РВА Степан Кулиняк.

На заході були присутні голови територіальних громад Дрогобицького району, військовослужбовці, духовенство району та державні службовці.

Завершився захід спільним виконанням Духовного Гімну України «Боже великий, єдиний, нам Україну храни» під камерний супровід військового оркестру.

 

Історична довідка: перші згадки об'єднання синього і жовтого кольору на офіційній символіці датовані 1256 роком – це був герб Львова із зображенням жовтого лева на блакитному тлі, який подарував місту князь Данило Галицький. Також золотий і синій кольори використовували на гербі Галицько-Волинського князівства. Синій і жовтий (золотий) кольори використовувалися на гербі Королівства Руського XIV століття. Козаки Війська Запорозького використовували прапори-хоругви синьо-жовтих барв. Синьо-жовтий прапор із червоним хрестом посередині з'являється у 1803-му році як прапор Чорноморського козацького війська. Сучасний синьо-жовтий прапор був уперше публічно зафіксований 25 червня 1848 року у Львові, де українці Королівства Галичини й Володимирії вивісили його над Львівською ратушею як національний прапор. Саме після цього випадку синьо-жовтий стяг набував усе більшої популярності в українців, а після революції 1905 року його почали використовувати й у Наддніпрянській Україні. Понад сто років тому це знамено стало офіційним стягом Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, які об’єдналися в соборну державу. 24 серпня 1991 року синьо-жовтий прапор був урочисто внесений до зали Верховної Ради депутатами-патріотами під час прийняття Акту про державну незалежність України, а згодом став офіційним державним символом. Його берегли, як найбільшу цінність, Українські Січові стрільці, бійці Української Повстанської армії. За нього карали Сибіром в епоху шістдесятників.

Нині наш прапор є не просто державним атрибутом. Він — символ незламності і надлюдської сили волі.

 

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
12:15