У Дрогобицькому районі попередньо планують створити 11 профільних ліцеїв

У Дрогобицькому районі попередньо планують створити 11 профільних ліцеїв

З 2027 року стартує реформа старшої школи. Її суть полягає у створенні профільних ліцеїв, де навчатимуться лише учні 10-12 класів. Першими ліцеїстами профільних закладів стануть теперішні четвертокласники, які здобувають освіту за програмою Нової української школи. Однак перші пілотні проєкти профільних ліцеїв стартують у 2024 році, а для цього необхідно вже зараз окреслити попереднє бачення, які начальні заклади мають стати ліцеями.

У середу, 1 грудня, у стінах Дрогобицької районної державної адміністрації відбулась нарада щодо попереднього формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти у районі.

Серед учасників зустрічі, зокрема директор департаменту освіти та науки Львівської ОДА Олег Паска,  голова Дрогобицької РДА Степан Кулиняк, керівник ланки районної освіти Петро Сушко та керівники відділів освіти чотирьох територіальних громад: Трускавецької, Бориславської, Східницької, Меденицької, а також директори загальноосвітніх шкіл Дрогобицького району.

Як зазначив голова Дрогобицької РДА Степан Кулиняк, зараз на Дрогобиччині функціонує 80 закладів загальної середньої освіти, де навчається понад 23 тисячі дітей. Мережа має бути сформована таким чином, щоб в межах району охопити всі можливі профілі, аби діти мали вибір, виходячи зі своїх талантів та схильностей.

«Міністерство освіти та науки України, департамент освіти  та науки Львівської облдержадміністрації та Дрогобицька РДА всіляко допомагатимуть місцевим територіальним громадам у реалізації майбутньої освітянської реформи, не зважаючи на те, що створення мережі ліцеїв покладено виключно на органи місцевого самоврядування. Тому сьогодні ми тут, аби разом обміркувати нашу подальшу стратегію та краще зрозуміти потреби один одного. 

Через реформу ліцеїв вдасться розвантажити учнів старшої школи від вивчення понад 20 предметів, які вони змушені вивчати сьогодні, та зосередитись на профільних предметах. Ліцеї будуть неабияк корисними і для батьків, адже профільна школа в більшості випадків зніме потребу у приватних заняттях з репетиторами, що б‘є по сімейному бюджету» – зазначив Степан Кулиняк.  

Так, керівництво освіти громад презентували своє бачення мережі на своїх територіях, а школи представили можливості, серед яких не лише будівлі та корпуси, а й рейтинг закладу по ЗНО, участь дітей в олімпіадах, співпраця із міжнародними партнерами, авторські навчальні програми, рівень готовності до дистанційного формату, можливість довезення тощо.

На території 5 громад району попередньо запланована робота 11 ліцеїв. 

У Трускавцькій – 3 ліцеї: — на базі загальноосвітніх шкіл №1, №2 та №3.

У Бориславській – 2 ліцеї: на базі Бориславської державної гімназії та Бориславської ЗОШ №4 імені Стефана Коваліва.

У Східницькій – 2 ліцеї: на базі Східницької та Підбужської загальноосвітніх шкіл.

У Меденицькій – 1 ліцей: на базі Меденицької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів.

У Дрогобицькій громаді, зі слів делегованого на нараду фахівця відділу освіти Дрогобицької міської ради – 3 ліцеї: на базі Дрогобицького ліцею, Дрогобицької гімназії імені Б.Лепкого та ліцею №2.

Сам керівник освіти Дрогобицької громади на зустріч з освітянами області та району не прибув, відтак і самої презентації майбутньої мережі ліцеїв громади ніхто не провів. 

«На основі всіх пропозицій, котрі сьогодні були презентовані керівниками та директорами освітянських структур, департамент освіти та науки Львівської облдержадміністрації робитиме все можливе, аби у наступному році залучити першочергово субвенції для закладів освіти, представлених нам сьогодні та котрі у майбутньому змінять свій статусу із загальноосвітньої школи до профільного (академічного) ліцею. Ймовірно, що процес розпочнеться уже навесні 2022 року», – зазначив директор департаменту освіти та науки Львівської облдержадміністрації Олег Паска. Окрім того, очільник області додав, що уже  є напрацювання зі створення спеціальної ради при департаменті освіти  та науки Львівської ОДА, яка незабаром стане відкритою для всіх освітян. Адже головна мета – зміна в системі освіти.

Також Олег Паска висловив припущення, що відсутність керівництва освіти з Дрогобицької міської ради для обговорення майбутньої мережі ліцеїв чи, ймовірно, їх небажання долучатись до спільної ідеї може бути першим тривожним знаком та сигналізувати відсутність намірів разом, а головне фахово – розвивати освіту області. Не зважаючи на те, що основними у цьому випадку мають бути інтереси дітей.

Йшлося про доцільність створення третього ліцею у Трускавці: директор департаменту освіти та науки Львівської облдержадміністрації зазначив, що поки що, немає нагальної потреби, аби там існували аж три профільні ліцеї в той час, коли у Дрогобичі, де більша кількість учнів, існує така ж кількість, а у Стрию, наприклад, лише один.

Керівник освітньої сфери Дрогобицької РДА Петро Сушко запропонував створити у Трускавці один профільний ліцей, де базуватиметься лише старша школа, відповідно такий же можна створити і в Бориславі. З такою пропозицією погодились і у Департаменті освіти і науки.

На разі керівництво громад впродовж наступного тижня повинні визначитися і подати остаточний єдиний варіант мережі майбутніх ліцеїв. Завершений варіант мережі попадуть на розгляд профільної комісії Львівської обласної ради та обласних обранців. Процес планують завершити до середини грудня.

19:23
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.