Освіта в час війни: п’ять освітян Дрогобиччини успішно пройшли сертифікацію щодо реалізації держполітики

Попри воєнний стан освіта в Україні та у нашому регіоні, зокрема, продовжує розвиватись, залучаючи нові механізми. та можливості.
Відтак у минулому році п’ять освітян Дрогобиччини пройшли сертифікацію щодо покращення навиків у своїй галузі, збільшення компетентностей, а відтак вивчення практичного досвіду роботи Державною службою якості освіти. Такі перспективи відкривають широкий спектр нового розвитку освітянських можливостей. Відтак з Дрогобицької територіальної громади сертифікацію за 2022 рік отримали:
Столяр Мар'яна Іванівна – Ліцей №1 імені Івана Франка Дрогобицької міської ради Львівської області
Федак Галина Орестівна – Ліцей №1 імені Івана Франка Дрогобицької міської ради Львівської області
Трускавецька ТГ:
Матвіїшин Уляна Ігорівна – Навчально-виховний комплекс «Середня-загальноосвітня школа №2-гімназія» м. Трускавець Львівської області
Бориславська ТГ:
Лаврик Світлана Романівна – Бориславський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №7 Бориславської міської ради Дрогобицького району Львівської області
Михович Нателла-Любов Василівна – Бориславський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №7 Бориславської міської ради Дрогобицького району Львівської області
Нагадаємо, що сертифікація педагогічних працівників у сфері освіти передусім передбачає: зовнішнє оцінювання педагогічних компетентностей працівників шляхом незалежного тестування, самооцінювання та практичного досвіду роботи. Більше того, сертифікації проводяться на добровільних засадах.
Крім того, сертифікація передбачає три етапи:
експертне оцінювання компетентностей учасників сертифікації шляхом вивчення практичного досвіду роботи Державною службою якості освіти;
самооцінювання учасником сертифікації власної педагогічної майстерності;
оцінювання фахових умінь учасників шляхом незалежного тестування, яке проводиться Українським центром оцінювання якості освіти.
До всього, в час війни подібні навички та новий досвід для освітян нашого районі й області загалом є важливим фактором подолання інформаційної боротьби з ворогом, оскільки в умовах інформаційної війни педагогам важливо розвивати в учнів критичне мислення та разом вчитися перевіряти інформацію, розпізнавати фейки, маніпуляції, аналізувати різні точки зору, — зазначають в управлінні гуманітарної політики Дрогобицької РВА.