День народження Дрогобиччини: У РДА планують започаткувати відзначення Дня району

День народження Дрогобиччини: У РДА планують започаткувати відзначення Дня району

В Україні, як і за кордоном, поширена практика відзначення Дня міста. Зазвичай день міста відзначають у один і той самий день, яким датована перша згадка про нього або ж якась визначна подія щодо утворення. До цього списку можна додати також святкування дня народження села, хоч і не в усіх селах гучно проводять такі заходи. Однак менш поширеними є свята на честь дня району. Принаймні у Дрогобицькому районі гучних святкувань з відзначення Дня заснування вже давно не проводили, а, можливо, й ніколи.

Тепер Дрогобицькому району на честь його дня народження хочуть запровадити свято.

Сама ідея започаткування відзначення Дня Дрогобицького району прозвучала на засіданні Громадської ради при Дрогобицькій районній державній адміністрації.  

«Започаткування щорічного відзначення Дня району, який у майбутньому обов’язково стане візитівкою району, зможе суттєво покращити туристичний потенціал регіону, створити позитивний імідж та, звісно, стане привабливою складовою для його розвитку та мешканців загалом», — підтримав ідею голова Дрогобицької РДА Степан Кулиняк.

Відзначати День району запропонували щороку в іншій територіальні громаді, які входять до його складу – Дрогобицькій, Трускавецькій, Бориславській, Східницькій та Меденицькій.

Однак питання локації відзначення Дня району, як і дати розглядатимуть та вирішуватимуть мешканці у межах консультацій.

«Ми живемо якраз в тому періоді, коли є безпосередніми свідками двох дат заснування району:  17 січня – яка була актуальна внаслідок адміністративного поділу ще з 1940 року та 19 липня – заснування реорганізованого району вже в сучасній Україні в межах адміністративно-територіальної реформи у 2020 році, межі якого практично не змінилися», — зазначив очільник Дрогобиччини Степан Кулиняк.

До цього ж в перспективі планується розробити модернізоване туристичне лого Дрогобиччини, яке, зокрема, можна було б використовувати для виготовлення сувенірної продукції з промоції району як в Україні, так і за кордоном.

Поки задум запровадження відзначення Дня Дрогобицького району перебуває у процесі втілення та розробки, усі охочі мешканці можуть активно долучатися з пропозиціями.

Довідково:

Дрогобицький район, який знаходиться у південно-західній частині Львівської області було утворено у 1940 році, хоча історія Дрогобиччини датується й ранішим часом. У минулому Дрогобицький район був одним із центрів солеваріння Київської, а пізніше Галицько-Волинської русі. Першою згадкою вважається 1387 рік. Історики досі сперечаються про заснування Дрогобицького району, проте знаємо точно, що у сучасній Україні офіційно дрогобицький район утворений 19 липня 2020 року в рамках адміністративно-територіальної реформи. Адміністративний центр — Дрогобич. До складу Дрогобицького району входять Дрогобицька, Бориславська, Трускавецька, Східницька, Меденицька об’єднані територіальні громади.

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
14:25
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.