22 січня - в Україні День Соборності

22 січня українці відзначають національне свято — День Соборності, приурочений до Акту об'єднання цього дня Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу та є інтегральним результатом складного і довготривалого процесу її формування.
День Соборності України був заснований, щоб громадяни нашої країни пам'ятали про важливість свободи і незалежності держави, в якій живуть.
Згідно з офіційними джерелами, 22 січня 1918 року Центральна Рада на IV універсалі проголосила, що відтепер Україна є незалежною державою. Через рік, 22 січня 1919 року підписали Акт злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР). Це означало, що республіки об'єднуються і створюють єдину державу. Пізніше домовленість назвали «Акт Злуки». Незважаючи на підписаний акт, об'єднання територій не відбулося, але така дія істотно вплинула на політичну ситуацію в країні. У 1990 році, напередодні річниці, між Києвом і Львовом десятки тисяч людей, тримаючись за руки, вишикувалися в «живий ланцюг». Така акція підтверджувала стійкість і єдність українського народу.
Головна традиція свята – побудова «живого ланцюга» в сучасному контексті це єднання. Уперше таку акцію провели 1990 року, коли, взявшись за руки, близько трьох мільйонів українців утворили ланцюг від Києва до Львова. У 2000-х «живий ланцюг» стали формувати в Києві вздовж мосту Патона, символічно поєднуючи береги Дніпра. Аналогічні акції проходять і в інших українських містах.