200-й день героїчного протистояння: Як Дрогобиччина докладається до наближення перемоги над російським окупантом

200-й день героїчного протистояння: Як Дрогобиччина докладається до наближення перемоги над російським окупантом

11 вересня 2022 року минуло 200 днів з початку повномасштабного вторгнення російського окупанта на територію України.

З цього часу Дрогобицький район з різних куточків України прийняв тільки офіційно зареєстрованих 43555 внутрішньо переміщених осіб. На сьогодні офіційно, в районі перебуває 35242 ВПО, серед яких 11113 дітей. Найбільшу кількість ВПО прийняла Трускавецька (16202 осіб) та Дрогобицька територіальні громади (144790 осіб).

Загальна сума виплаченої допомоги ВПО становить 50 мільйонів 920 тис. грн. Крім цього, вдалось залучити допомогу з інших країн, так:

— Чеська організація «Людина в біді» виплатила по 6600 грн. понад 2 тис. ВПО, що становить орієнтовно 14 млн грн.;

— криптобіржа Binance виплатила по 215 доларів понад 1500 ВПО з числа жінок, що становить орієнтовно 1 млн грн.;

— Шведська організація «Helpage» видала понад 600 пакунків із продуктами та засобами гігієни ВПО з числа осіб похилого віку.

Комендантським патрулем, який утворений Дрогобицькою РВА з метою контролю за дотриманням в районі комендантської години, виявлено 138 фактів порушень, внаслідок чого складені протоколи про адміністративні правопорушення, а також вручено повістки.

18 підприємств релокувалось у наш район, спеціалізація: харчова промисловість, машинобудування, виробництво та продаж взуття, деревообробна промисловість, виробництво енергозберігаючого обладнання тощо. 16 функціонують повністю, 2 переїхали. В цілому, на підприємствах працює понад 70 працівників, які переїхали разом з підприємством та 76 осіб з числа місцевих мешканців.

З метою облаштування житла для ВПО проводиться реконструкція гуртожитків та інших об’єктів соціальної сфери, які занепадали або ж не використовувались за призначенням. На разі їх 5. Планова кількість ВПО, яких вдасться розмістити у даних об’єктах становить 900 ВПО. По двох об’єктах роботи вже завершено.

При Дрогобицькій РВА створено консультативно – координаційний центр, який розпочав свою роботу за адресою: м. Дрогобич, вул.22 січня, 37. 

Для заявників надається юридична та психологічна допомога, а також допомога з пошуком роботи, консультації щодо пенсійного забезпечення, соціальних виплат тощо. Станом на 10.09.2022р. за допомогою вже звернулись 51 ВПО.

Для участі у підготовці та виконанні завдань територіальної оборони у районі утворено 6 добровольчих формувань з сотнями мужніх добровольців. Дякую кожному за рішучість!

Працевлаштовано 114 внутрішньо переміщених осіб та 1102 жителів району. У бухгалтерській сфері, готельно-відпочинковій, медичній, сфері надання перукарських послуг, послуг шиття, оптовій та роздрібні торгівлі. Наявні 182 вакансії.

Адреси центрів зайнятості та контакті номери телефонів, за якими можна звертатись:

— Дрогобицький міськрайонний центр зайнятості (вулиця Пилипа Орлика, 3а, місто Дрогобич); тел. +38 (03244)3-80-37, +38 (03244)2-37-38.

— Бориславська міська філія Львівського обласного центру зайнятості (вулиця Шевченка, 49, місто Борислав), тел: +38 (03248) 4-27-24, +38 (03248) 4-16-91.

— Трускавецька міська філія Львівського обласного центру зайнятості (вулиця Івасюка, 5-А, місто Трускавець), Тел:+38 (03247) 6-86-41.

Від початку повномасштабного вторгнення рф проти України в районі народилось 852 дитинки. Зареєстровано 530 шлюбів.

Підписали меморандуми про співпрацю та взаємодопомогу з Кременчуцькою РВА (Полтавська обл.), Покровською РВА (Донецька обл.), Краматорською РВА (Донецька обл.). 

Близько 300 автомобілів та іншої техніки, серед яких 107 автомобілів і зокрема 19 реанімобілів в межах ініціативи Максима Козицького "#1000_автомобілів_свободи" передали нашим військовим, адже авто на війні – це необхідність.

Для громад району передано дороговартісне медичне обладнання, отримане із Німеччини, для можливості якіснішого надання медичних послуг.

Крім цього передали тисячі військових форм, бронежилетів, шоломів, берців, спальних мішків, комплектів наколінників та налокітників, медичних аптечок, тактичних рюкзаків, а також десятки квадрокоптерів, тепловізорів, генераторів, повербанків, 4 Starlink Internet, близько 15 тонн палива та іншу військову амуніцію і необхідні засоби для наших захисників.

Для внутрішньо переміщених осіб, військових та міст з центру та сходу України, які звертались за допомогою, передали більше 60 тонн гуманітарної допомоги, медикаментів, засобів гігієни тощо. Гуманітарну допомогу отримували з різних куточків світу, однак найчастіше з Польщі, Німеччини, Франції, Іспанії.

Завдяки співпраці з округом Саар-Пфальц (німецько-польське товариство) отримано 45 тонн гуманітарної допомоги; з Фондом Розвитку Регіонів (Fundacia Rozwoju Regionow) – отримано 22 тонн картоплі.

Важливо згадати цілу команду БФ «Коло», їхній вклад в нашу перемогу є просто безмежний! Також акторів та працівників Львівського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Юрія Дрогобича, які з перших днів війни ліпили вареники військовим, готували млинці; дітей, зокрема власниці ательє «Марія», які плели браслети та всі отримані кошти передавали для ЗСУ; всіх, хто щоденно плели маскувальні сітки та складали сухпайки; тих, хто щотижнево проводить мистецькі акції для підтримки ЗСУ. Вас незліченна кількість і ваші вкладення безцінні! Пишаємось вами!

«Дякую кожному, хто захищає справжні цінності та допомагає Україні, зокрема всьому колективу Дрогобицької районної військової адміністрації, з якими за цей час провели колосальну роботу для нашої перемоги! На жаль, назавжди попрощались з місцевими Героями, які віддали своє життя за Україну! Вічна пам’ять! Ми нездоланні! Наша Перемога неминуча!

Подяка та слава ЗСУ! Слава Україні!» — зазначив начальник Дрогобицької РВА Степан Кулиняк.

 

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
11:48
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.