З 16 січня друковані ЗМІ мають видаватися державною мовою

З 16 січня друковані ЗМІ мають видаватися державною мовою

16 січня 2022 року ще одна знакова дата для утвердження української мови в інформаційному просторі України.

З цього дня відповідно друковані ЗМІ загальнодержавного й регіонального розповсюдження видаватимуть лише державною мовою — набуває чинності 25 стаття Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка регламентує використання державної мови у сфері друкованих ЗМІ. Вони можуть виходити іншими мовами, але водночас має бути наклад державною. Усі мовні версії видаватимуть з однаковою назвою, відповідати одна одній за змістом, обсягом і способом друку. А випуски — мати однакову нумерацію порядкових номерів і виходити в один день.

1. Всеукраїнська й регіональна преса в Україні має видаватися українською мовою. Може виходити й іншомовна версія видання, але «усі мовні версії повинні видаватися під однаковою назвою, відповідати одна одній за змістом, обсягом та способом друку, а їх випуски повинні мати однакову нумерацію порядкових номерів і видаватися в один день».

2. Передплачувати іншомовну версію видання можливо лише якщо існує передплата україномовної версії.

3. «У кожному місці розповсюдження друкованих засобів масової інформації друковані засоби масової інформації державною мовою мають становити не менше 50 відсотків назв друкованих засобів масової інформації, що розповсюджуються в цьому місці.

У місці розповсюдження друкованого засобу масової інформації, виданого іншою, ніж державна, мовою, розповсюджується такий засіб масової інформації державною мовою».

Вимоги не поширюються на видання мовами ЄС та кримськотатарською мовою та – до липня 2024 року – на місцеву пресу.

«Ще торік звернулися з відповідними листами до засновників усіх медіа, що, за даними Книжкової палати, виходили лише російською мовою, та окремо до керівників найбільших видань, суб’єктів, що здійснюють розповсюдження друкованих ЗМІ, зокрема до керівництва Укрпошти. Сподіваюся, жодних сюрпризів не буде і всі неухильно дотримуватимуться закону і, найголовніше, забезпечуватимуть право громадян на отримання інформації та послуг українською мовою»,  наголосив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

 

 

 

 

12:34
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.