Які школи Дрогобицького району мають стати опорними? – аналізуватиме спеціальна робоча група

Які школи Дрогобицького району мають стати опорними? – аналізуватиме спеціальна робоча група

Вже у багатьох областях та громадах України розпочали процеси реорганізації освітньої мережі. Її суть полягає у переформатуванні шкіл у ліцеї та гімназії, де ліцей – це опорний заклад повної загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів з профільним навчанням у старшій школі, а гімназія – заклад базової середньої освіти І-ІІ ступенів. Також це торкнулося малокомплектних шкіл, де навчаються лише 30-40 учнів.

Мета оптимізації мережі навчальних закладів — покращення якості освіти, зокрема за рахунок впровадження профільного навчання у старших класах ліцеїв, де діти самі зможуть обрати певний напрям – на приклад, гуманітарний, чи природничий.

У Дрогобицькому районі є приклади реорганізації мережі навчальних закладів, однак до кінця цей процес не завершено.

Так, у Дрогобицькій районній державній адміністрації створили робочу групу, завданням якої є проаналізувати перелік навчальних закладів, які мають стати ліцеями, тобто опорними школами на території всього району. Відповідне розпорядження підписав голова Дрогобицької РДА Степан Кулиняк.

Робоча група повинна:

— розробити план роботи з питань профільної освіти на 2021 рік;

— провести аналіз стану освітньої мережі територіальних громад району з метою вироблення обґрунтованих пропозицій щодо її розвитку для повного задоволення користувачів освітніх послуг;

— оцінити стан матеріально-технічної бази навчальних закладів, що пропонуються на набуття статусу ліцеїв, спрогнозувати їх наповнюваність та забезпечити дотримання прав учнів і педагогічних працівників у процесі формування профільної середньої освіти.

До складу робочої групи увійдуть представники Дрогобицької РДА, а також відділів освіти та керівництва шкіл територіальних громад.

Як зазначають в управлінні гуманітарної політики Дрогобицької РДА, першочергово статус школи, як опорної, визначатимуть органи місцевого самоврядування, після чого робоча група аналізуватиме цей перелік з поданням пропозицій до Львівської ОДА для прийняття загального рішення.   

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
12:27
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.