Виробників продовольчих товарів соціальної значущості Дрогобицького району закликають подавати заявки для пільгової закупівлі газу

Виробників продовольчих товарів соціальної значущості Дрогобицького району закликають подавати заявки для пільгової закупівлі газу

В управлінні внутрішнього аудиту, економіки, агропромислового розвитку та екології Дрогобицької РДА нагадують виробникам продовольчих товарів району, що мають істотну соціальну значущість, про необхідність своєчасної подачі заявок на купівлю природного газу, видобутого в Україні.

Так, ці суб’єкти господарювання зможуть отримувати для своєї роботи природний газ внутрішнього видобутку з обмеженою націнкою 25 відсотків.

Порядок організації та проведення біржових торгів з продажу природного газу власного видобутку для задоволення потреб суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є виробництво продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість, затверджений постановою Кабінет Міністрів України від 12 січня 2022 року № 19, визначено питання продажу газовидобувними компаніями 20% природного газу власного виробництва на біржових торгах з обмеженою граничною ціною.

До соціально-значущих  віднесено виробників борошна пшеничного (КВЕД – 10.61), молока пастеризованого (КВЕД – 10.51), хліба житньо-пшеничного (КВЕД – 10.71), яєць курячих (КВЕД – 01.47), птиці (тушка куряча) (КВЕД – 10.12), олії соняшникової (КВЕД – 10.41).

Для організації та проведення торгів суб'єкти господарювання, які виробляють продовольчі товари  істотної соціальної значущості, до 5 числа кожного місяця подають Комітету з нагляду за біржовими торгами з продажу природного газу власного видобутку заявку для споживання газу у наступному місяці встановленої форми на адресу: Gas.auction@mev.gov.ua. До заявки додається копія договору постачання природного газу, укладеного між покупцем та споживачем. 

Комітет після опрацювання заявок споживачів газу до 10 числа кожного місяця інформує про це товарну біржу та надсилає інформаційне сповіщення продавцям (гуртовий продавець, що здійснює видобуток природного газу на території України та з метою реалізації постанов Кабінету Міністрів України № 1333 та № 1435 повинен взяти участь в торгах). Торги природнього газу проводяться щомісячно у період з 10 числа і до 20 числа поточного місяця. Перелік споживачів  природного газу  допущених до торгів  Комітетом розміщується на сайті Української енергетичної біржі.

За результатами перших  торгів на українській енергетичній біржі з продажу газу власного видобутку, для задоволення потреб суб’єктів господарювання, що виробляють соціально значущі товари, середньозважена ціна, що сформувалась в результаті торгів, становила 11,6 тис. грн за тис. м куб.

За більш детальною інформацією та консультаціями просимо звертатися в управління внутрішнього аудиту, економіки, агропромислового розвитку та екології Дрогобицької РДА за адресою: м. Дрогобич, вул. 22 січня, 37, каб. 401.

 

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
19:58
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.