Виходь на світло: долучайся до боротьби з тіньовою зайнятістю

Виходь на світло: долучайся до боротьби з тіньовою зайнятістю

Незадекларована праця, не захищає ваші трудові та соціальні права!

З 1 липня 2021 року в Україні стартувала інспекційна кампанія «Виходь на світло» для виявлення неоформлених трудових відносин у суб’єктів господарювання усіх форм власності та видів господарської діяльності. Кампанію щороку проводить Державна служба України з питань праці за участі органів державної влади та органів місцевого самоврядування для подолання незадекларованої зайнятості.

Так, за різними підрахунками, частка працівників, які працюють без оформлення трудових договорів та не сплачують податки, складає 25-30%, залежно від регіону, галузі, кваліфікації роботи тощо. За останніми оприлюдненими даними на офіційному сайті Державної служби статистики України, кількість неформально зайнятого населення становить 3237,8 тисяч осіб (21% від загальної кількості зайнятого населення, тобто кожен п’ятий), з яких зайнятість у неформальному секторі економіки становила 56% від загальної кількості осіб, які зайняті неформально, тобто 1813,9 тисяч осіб.

Асоціація міст України закликала органи місцевого самоврядування посилити:

інформаційну роботу суб’єктів господарювання та найманих працівників стосовно неприпустимості використання незадекларованої праці;

реалізацію повноважень, визначених підпунктом 5 пункту «а» частини першої статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (звернення до відповідних органів державної влади про порушення суб’єктом господарювання законодавства про працю та зайнятість населення).

З інформаційними матеріалами інспекційної кампанії «Виходь на світло» можна ознайомитись на сайті Держпраці за посиланням.

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
10:41
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.