Дрогобицька РДА закликає органи місцевого самоврядування посилити боротьбу з борщівником Сосновського

Дрогобицька РДА закликає органи місцевого самоврядування посилити боротьбу з борщівником Сосновського

Останніми роками на території Львівщини, особливо в Карпатському регіоні, поширився один небезпечний інвазійний вид – борщівник Сосновського. Площа, яку захопила ця рослина, становить понад 627 га. Така ситуація характерна для всієї Західної України. Дрогобицький район – не виняток.

Розуміючи серйозність проблеми з поширення борщівника на теренах Дрогобиччини, а також те, що боротися з його масовим поширенням потрібно ще на початкових етапах росту, Дрогобицька районна державна адміністрація ще в середині травня закликала керівництво кожної територіальної громади району – Дрогобицької, Трускавецької, Бориславської, Східницької та Меденицької вжити дієвих заходів щодо боротьби та недопущення подальшого розповсюдження борщівника Сосновського, надіславши офіційні листи. Більше того, керівництву громад вказали перелік населених пунктів, де ситуація є найбільш критичною.

За інформацією Трускавецької міської ради, на території громади відсутні масові місця з розростання борщівника Сосновського, а поодинокі випадки розростання систематично винищують. У Дрогобицькій та Меденицькій громадах з борщівником борються механічним способом, тобто шляхом скошування. А у Бориславській міській раді затвердили спеціальних план заходів з винищення борщівника, якими передбачено також і переорювання землі та викорчовування кореневої системи борщівника. У Східницькій ТГ затвердили спеціальну програму заходів з протидії поширення небезпечної рослини.

Однак, незважаючи на ствердження керівництва територіальних громад, ситуація з поширенням борщівника є кричущою, зокрема у Східницькій громаді. У зв’язку з цим, 26 липня Дрогобицька РДА закликала керівництво Східницької ТГ до 1 серпня надати копії актів виконаних робіт щодо боротьби з борщівником, створити комісію та визначити відповідальну посадову особу з координації заходів з протидії поширення цього інвазійного виду. Також до 10 серпня Східниця має сформувати базу даних площ поширення борщівника та їх землекористувачів.

Як наголошують у відділі економіки та агропромислового комплексу Дрогобицької РДА, органи місцевого самоврядування повинні реалізовувати дієві заходи щодо очищення земельних ділянок від борщівника Сосновського, запобігання утворення, дозрівання та розповсюдження насіння вздовж доріг, по берегах річок, сіножатях, пасовищах. Законодавство України передбачає, що усунення забур’янення територій, які належать сільським, селищним та міським радам, належить саме до компетенції органів місцевого самоврядування.

Довідково:

Борщівник Сосновського є багаторічною рослиною висотою до 3-5 метрів і товщиною стебла до 10 см. Він є дуже невибагливим, легко дичавіє і мігрує. Основними місцями його зростання є потічки, береги річок, узбіччя доріг, занедбані пасовища та закинуті території. Рослина є зимостійкою, витримує морози до -20, -25 °C. Борщівник легко розмножується і поширюється територією, захоплюючи все нові простори, агресивно витісняючи місцеві види трав’яних і деревних порід. Цвіте один раз в рік всередині літа, утворюючи при цьому багато плодів і після цього відмирає. Саме тоді він є найнебезпечнішим для людей. Сік борщівника під час контакту зі шкірою людини викликає важкі дерматити, схожі на опіки, які потім важко загоюються.


Стежте за новинами в нашому Telegram-каналі


11:43
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.