Військовий облік і бронювання військовозобов'язаних: у Дрогобицькій РВА провели навчання

Військовий облік і бронювання військовозобов'язаних: у Дрогобицькій РВА провели навчання

На підприємствах, установах та організаціях району має проводитись військовий облік військовозобов'язаних. Також службовці державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, яким встановлено мобілізаційне завдання, та об’єктів критичної інфраструктури і підприємств критично важливих для економіки можуть бути заброньовані від мобілізації на визначений період.

У п’ятницю, 10 березня, у Дрогобицькій РВА під головуванням керівника апарату Мар’яни Жук відбулися навчання щодо ведення військового обліку та особливостей бронювання військовозобов'язаних на підприємствах. Навчання провели для відповідальних осіб, які відповідають за ведення військового обліку та бронювання на підприємствах, установах, організаціях різних форм власності, в тому числі для територіальних громад за участі фахівця Дрогобицького РТЦК та СП.

«Станом на сьогодні зустрічаємося з певними труднощами у цих напрямах роботи, оскільки з 31 січня набрала чинності нова Постанова КМУ щодо порядку і критеріїв бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації і на воєнний час. Усього визначили сім критеріїв, за якими підприємство чи організація можуть бути визначені такими, що належать до підприємств критично важливої сфери. Також виникають питання щодо ведення військового обліку, оскільки за усіма цими процесами має бути правильне юридичне оформлення», – зазначила керівник апарату Маряна Жук.

Ведення персонального обліку осіб за місцем їх роботи або навчання, як зазначила в.о. завідувача персоналу райдержадміністрації Зоряна Савула, покладається на керівників державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій.

 «Взяттю на персональний військовий облік на підприємствах підлягають громадяни України:

— призовники у віці від 16 (у рік досягнення 17-річного віку) до 27 років;

— військовозобов’язані та резервісти, які не досягли граничного віку перебування у запасі;

— жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність, а також за власним бажанням жінок, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, перелік яких затверджений Міноборони (п.21 Порядку №1487)», — додала посадовиця.

Також слід доводити ці правила до призовників, військовозобов’язаних та резервістів під підпис під час прийняття на роботу.

Щодо бронювання працівників, то воно можливе:

— в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, у разі, коли це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів;

— на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання;

— на підприємствах, в установах і організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань;

— на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

«Порядок бронювання військовозобов’язаних зараз виглядає наступним чином. Органи місцевого самоврядування, а також підприємства, яким встановлено мобзавдання, у нашому районі повинні звернутися до Дрогобицької районної військової адміністрації з необхідним пакетом документів. Після повної перевірки їх скерують для подальшого погодження Генштабу. Підприємства, які є потенційно критично важливими, спершу мають пройти етап визначення їх критичної важливості, звернувшись та отримавши відповідний документ від Львівської ОВА.  Підприємство, яке визнано критично важливим, може звернутись до Дрогобицької РВА, або Львівської ОВА для подальшого погодження з Генштабом щодо безпосереднього бронювання військовозобов’язаних працівників», — зазначила завідувач сектору мобілізаційної роботи райдержадміністрації Соломія Федючка.

Ознайомитися з правилами бронювання можна за посиланням.

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
18:24