Уряд затвердив першу частину розподілу STEM-субвенції: хто отримає кошти у Дрогобицькому районі

Уряд затвердив першу частину розподілу  STEM-субвенції: хто отримає кошти у Дрогобицькому районі

Кабінет Міністрів України затвердив розподіл 369,36 млн грн субвенції на STEM-обладнання в межах «Профільної» — реформи старшої школи. 

Загалом розмір субвенції становить 499,4 млн грн. За ці кошти заклади освіти зможуть обладнати кабінети біології, фізики, хімії, географії, математики та STEM-лабораторії:

  • сучасним лабораторним обладнанням;
  • комп'ютерною технікою та інтерактивними засобами навчання;
  • новими меблями.

Акцент у використанні субвенції робиться на створенні єдиного освітнього простору в закладі освіти — STEM-кластеру. Йдеться не про точкове обладнання одного кабінету, а про комплексне оновлення кількох кабінетів на одному поверсі чи в одному крилі. Це передбачає не лише оснащення кабінетів сучасним обладнанням, а й ремонт приміщень.

Серед отримувачів – комунальний заклад Львівської обласної ради«Обласний науковий ліцей», який розташований у Дрогобичі. Він отримає субвенцію з бюджету Львівської області у сумі 14 561 675 грн.

Суму, яку отримає кожна затверджена громада, а також перелік закладів освіти можна переглянути за посиланням.

Серед вимог до закладів освіти для отримання фінансування були:

  • очна або змішана форма навчання (поєднання очної й дистанційної);
  • забезпечення здобуття профільної середньої освіти у 2027/2028 навчальному році (згідно з перспективним планом розвитку закладів загальної середньої освіти);
  • на 1 січня 2025 року — щонайменше 60 учнів на паралелі 7 класів або освітній процес лише у 8–11(12), 9–11(12) та 10–11(12) класах. Або згідно з перспективним планом розвитку закладів загальної середньої освіти органів місцевого самоврядування у 2027/2028 навчальному році стати єдиним закладом, що забезпечуватиме здобуття профільної середньої освіти в територіальній громаді;
  • забезпечення підвезення шкільним автобусом (для закладів у сільській місцевості).

Завдяки субвенції вже у 2025/2026 навчальному році учні отримають змогу навчатися в сучасних просторах, а з 2027 року поглиблено вивчати обрані предмети й курси.

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
15:59