У селі Новошичі оновили український стяг

У селі Новошичі оновили український стяг

У селі Новошичі, що розташоване за 17 кілометрів від Дрогобича, нещодавно оновили український стяг.

Статуя Діви Марії, навколо якої майоріє червоно-чорний та блакитно-жовтий прапори, залишається головним орієнтиром та символом села. Перша історична згадка села датується 1377 роком, а вже у 1791 році тут побудована одна з перших дерев'яних церков Покрови Пресвятої Богородиці. Тому Богородиця для Новошичів — важливе нагадуванням мешканцям про минуле локальної історії регіону, натомість українське знамено репрезентує патріотизм та національну боротьбу села.

Українські прапори у селі Новошичі потребували оновлення, оскільки вже декілька років маячіють на в'їзді до населеного пункту. Тому напередодні нового 2022 року, за ініціативи мешканців села, парафії греко-католицької церкви, та, зокрема, отця Василя Полянка з'явилась ідея оновити два стяги: червоно-чорний та блакитно-жовтий. З цим проханням громада звернулась до Дрогобицької районної державної адміністрації, а саме до голови Степана Кулиняка, котрий підтримав ініціативу мешканців. Вже невдовзі спільними зусиллями вдалось повністю оновити український стяг у Новошичах.

Статуя Діви Марії, котра протягом багатьох століть вважається головною візитівкою села, замайоріла  оновленими блакитно-жовтими та червоно-чорними стягами. Тут вже декілька років два українські знамена продовжують безперервно нагадувати про давню та глибоку історію Дрогобицького району.   

17:56
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.