​У храмах Дрогобиччини моляться за загиблих Героїв та Україну

​У храмах Дрогобиччини моляться за загиблих Героїв та Україну

29 серпня в Україні — День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. 

Цей день встановлено Указом Президента України від 23 серпня 2019 року № 621 для увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, котрі віддали життя за батьківщину, як нагадування про одну із найкривавіших подій війни на сході України – Іловайську трагедію.

29 серпня 2014 року під час виходу сил АТО з оточення під Іловайськом російське керівництво порушило домовленості і ворожі збройні сили впритул розстріляли з важкого озброєння колони українських військових. Таке віроломне вбивство кваліфікується міжнародним гуманітарним правом як воєнний злочин. Тоді, за офіційними даними, полягло 366 українських воїнів, 429 зазнали поранень, 158 зникли безвісти, 300 опинилися в полоні.

Смертельний для наших захисників “зелений коридор” пролягав через поля із соняшниками. Саме під ними сотні українців поклали в боротьбі з ворогом свої життя на вівтар свободи, гинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Тож символом Дня пам’яті захисників України стала квітка соняха.

Сьогодні, а також напередодні Дня пам’яті захисників України у храмах Дрогобиччини проводять спільні молитви за загиблих Захисників та Україну.

Голова Дрогобицької райдержадміністрації Степан Кулиняк разом із заступником Тарасом Матоличем взяли участь у молитві у Катедральному Соборі Пресвятої Трійці у Дрогобичі.

У Богослужінні взяли участь родичі загиблих Героїв, учасники АТО та парафіяни. Очолив моління преосвященніший владика, єпископ-помічник СДЄ УГКЦ Григорій Комар.

Також сьогодні ветерани АТО, родичі загиблих воїнів, керівництво громад та району, відвідують могили загиблих у Меденицькій ТГ, а опісля – всі інші.

29 серпня – жалобний день!

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
14:24
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.