У Дрогобицькому районі робоча група перевірятиме законність експлуатації Броницького сміттєзвалища

У Дрогобицькому районі робоча група перевірятиме законність експлуатації Броницького сміттєзвалища

До Дрогобицької районної військової адміністрації надійшло колективне звернення мешканців села Брониця, що розташоване у Дрогобицькій територіальній громаді. У тексті звернення броничани повідомляють, що з початком повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України, на місцеве сміттєзвалище у великих об’ємах знову почали завозити побутові відходи для подальшого захоронення. Таким чином, за твердженнями жителів села, службовці виконавчих органів Дрогобицької міської ради всупереч рішення суду, яким заборонена експлуатація сміттєзвалища поблизу села Брониця, складують та захоронюють побутові відходи перевезені з накопичувального майданчика з вул. Гайдамацької та з інших вулиць Дрогобича, завдаючи екологічної шкоди мешканцям села та природному середовищу.

Враховуючи вище викладене, а також активне обговорення у соціальних мережах теми щодо завищених тарифів на вивіз та захоронення твердих побутових відходів для населення, за розцінками яких, на думку активних користувачів, ТПВ мали б вивозити далеко за межі Дрогобицької ТГ, у військовій адміністрації з’ясовуватимуть обставини, що слугували підставою для звернення мешканців району.

Під час оперативної наради у понеділок, 14 листопада, начальник Дрогобицької РВА Степан Кулиняк доручив відповідальним структурним підрозділам створити спеціальну робочу групу щодо перевірки законності експлуатації виконавчими органами Дрогобицької міської ради сміттєзвалища поблизу села Борониця. До складу групи увійдуть представники Дрогобицької РВА, правоохоронних органів, Дрогобицького районного лісового господарства, Держпродспоживслужби, балансоутримувача, громадськості та інші.

За підсумками проведення перевірки Дрогобицькою РВА будуть вживатись заходи, визначені чинним законодавством.

Зазначимо, відповідно п.6 ст. 16 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», місцеві державні адміністрації здійснюють на відповідних територіях державний контроль за додержанням санітарних і ветеринарних правил, збиранням, утилізацією і захороненням промислових, побутових та інших відходів, додержанням правил благоустрою. Відповідна норма, що регулює здійснення державного контролю військових адміністрацій у сфері поводження з відходами, визначена також Законом України «Про правовий режим воєнного стану».

 

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
17:36
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.