У Дрогобицькому районі потрібно декомунізувати 7 радянських об’єктів

У Дрогобицькому районі потрібно декомунізувати 7 радянських об’єктів

У понеділок, 13 лютого, у Дрогобицькій РВА відбулося засідання робочої групи з питань декомунізації на території Дрогобицького району. У межах засідання обговорили проблеми декомунізації на Дрогобиччині та пропозиції їх вирішення, а також навели конкретні пропозиції щодо завершення процесу декомунізації та деколонізації в районі.

До складу робочої групи входять історики, краєзнавці, військовослужбовці, представники громадськості та місцевої влади.

Як зазначив заступник голови Дрогобицької РВА, голова робочої групи Олег Пилипців, спільно з територіальними громадами та Львівською ОВА сформовано єдиний список об’єктів, які підлягають декомунізації. У Дрогобицькому районі таких 7. Пять з них – внесені до пам’яток культурної спадщини, два – ні. Окремої уваги потребують Меморіал Слави у Трускавці та Братська могила радянських воїнів у Бориславі.

Серед об’єктів, які підлягають декомунізації:

-  Пам’ятник Григорію Геврику (Дрогобич, вул. Горішня Брама)

-  Комуністична зірка на стелі концертного залу Народного дому імені Івана Франка (Дрогобич, вул. І.Франка, 20)

-  Пам’ятна могила з комуністичною зіркою (с. Михайлевичі Дрогобицької громади)

-  Пам’ятна могила з комуністичною зіркою (с. Новошичі, Дрогобицької громади)

-  Братська могила радянських воїнів (смт Меденичі Меденицької громади)

-  Братська могила радянських воїнів (смт Східниця Східницької громади)

-  Братська могила радянських воїнів (смт Підбуж Східницької громади)

По кожному з об’єктів робочою групою прийнято рішення щодо подальших дій та буде скеровано письмові пропозиції до органів місцевого самоврядування. Зокрема йдеться про юридичні аспекти, адже для того, щоб демонтувати об’єкт, який є пам’яткою культурної спадщини, пов'язаний з історією та культурою росії та СРСР, необхідно отримати погодження профільного Міністерства.

Окрім цього, учасниками робочої групи було одноголосно підтримано пропозицію щодо створення на базі музею «Дрогобиччина» експозиції-виставки об’єктів, які було декомунізовано. Також проведуть актуалізацію даних щодо назв вулиць у всіх територіальних громадах району, які названі іменами чи в честь подій, що прославляють тоталітарний радянський режим.

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
18:28