Центри життєстійкості: кому допомагають та де є у Дрогобицькому районі

Центри життєстійкості: кому допомагають та де є у Дрогобицькому районі

У Львівській області, зокрема у Дрогобицькому районі. діють Центри життєстійкості, які створено у межах Всеукраїнської програми «Ти як?» Першої леді Олени Зеленської.

Центри життєстійкості — безбар’єрні простори, які допомагають долати стрес, відновлюватися після кризових подій та, попри усі виклики, залишатися включеним в життя. Такі наразі працюють у 225 громадах у 23 областях України. За час діяльності вже зареєстровано понад 1,5 мільйона відвідувань та понад 850 тисяч проведених заходів.

У Центрах життєстійкості люди можуть отримати як індивідуальні консультації, так і долучитися до групових занять, тренінгів чи програм взаємопідтримки. Вони відкриті для всіх, хто потребує допомоги у подоланні стресу та відновленні емоційного ресурсу. Найчастіше сюди звертаються родичі військовослужбовців, внутрішньо переміщені особи, а також усі, хто зіштовхнувся з життєвими викликами.

У Дрогобицькому районі такі центри діють у двох громадах:

Центри діють у межах експериментального проєкту з формування життєстійкості, ініційованого Міністерством у 2023 році в межах програми «Ти як?». Для цього Уряд  ухвалив відповідну постанову, а реалізація проєкту продовжена до жовтня 2025 року.

Мета Центрів — допомогти людині вчасно:

  • підтримати психічне здоров’я,
  • знизити рівень тривожності,
  • навчити стійкості,
  • дати опору тим, хто пережив втрату, розлуку, адаптацію після служби чи евакуацію,
  • підтримати батьківство без стресу та спільноти взаємодопомоги.

Інформацію про Центр у своїй громаді можна знайти на сайті Міністерства соціальної політики.

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
12:53