Степан Кулиняк відвідав єврейський меморіал у Броницькому лісі

Степан Кулиняк відвідав єврейський меморіал у Броницькому лісі

Сьогодні, 27 січня, у Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту, голова Дрогобицької районної державної адміністрації Степан Кулиняк разом з головою Дрогобицької районної ради – Андрієм Шевкеничем відвідали єврейський меморіал у Броницькому лісі, щоб вшанувати пам’ять єврейського народу та згадати про сумнозвісні події часів Другої світової війниразом з усією єврейською спільнотою світу, України та Дрогобиччини.

Тисячі євреїв із Дрогобича, Борислава, Трускавця, Волі-Якубової та околиць були замордовані німецькими нацистами у Броницькому лісі, котрий розташований за десять кілометрів від Дрогобича. Це знаковий меморіал пам'яті жертв Голокосту нашого регіону. Місце, котре розповідає про одну із найжахливіших трагедій XX сторіччя.

Лише у Дрогобичі перед початком Другої світової війни проживало 13 800 євреїв. Близько 400 з них уціліли під час Голокосту, інших вбили у таборі смерті в Белжеці, концтаборі у Плашові або розстріляли на околицях Дрогобича. Важливо сказати, що під час Голокосту було знищено величезну кількість представників інших національностей: українців, ромів, поляків.

Разом з представниками єврейської спільноти у Дрогобичі — головою єврейської  громади міста Йосипом Карпіним, журналістом та культурним діячем —Леонідом Гольбергом, а також людиною, котра опікується меморіальним комплексом Броницького лісу — Віктором Бульбою, голови Дрогобицької РДА та районної ради відвідали знакове місце, щоб вкотре нагадати про сумні сторінки історії.

Разом із усіма присутніми Степан Кулиняк та Андрій Шевкенич принесли каміння на могили усіх невинно вбитих та закатованих. А голова єврейської громади Дрогобича —  Йосип Карпін прочитав кадиш (молитва в юдаїзмі).

Окрім того, відвідали  хоральну синагогу у Дрогобичі, з якою пов'язана єврейська історія усієї Галичини. Дрогобицька хоральна синагога – одна з двох десятків юдейських святинь, що залишилися у місті після Другої Світової війни. І сьогодні вона є однією з найкрасивіших і найбільших у Східній Європі.

«Нехай сьогоднішній день  безперервно нагадує нам про те, що в сучасному світі не місце для ненависті, расизму, антисемітизму. А у складні часи найважливішою цінністю є берегти людяність та гуманність», — зазначив голова Дрогобицької РДА Степан Кулиняк.

Довідково:

Голокост (з грец. – «всеспалення») -  геноцид єврейського народу в часи Другої світової війни, внаслідок якого загинуло приблизно 6 мільйонів євреїв. Як жертв Голокосту зазвичай сприймають також інші етнічні та соціальні спільноти, яких нацисти переслідували і знищували за приналежність до цих спільнот (роми, гомосексуали, масони, безнадійно хворі тощо). Міжнародний день Голокосту запровадили згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 01 листопада 2005 року.

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
19:34
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.