Сьогодні, 11 листопада, відзначають Міжнародний день енергозбереження

Сьогодні, 11 листопада, відзначають Міжнародний день енергозбереження

Попри воєнні дії, в області триває реалізація заходів «Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021 – 2025 роки».

Щорічно 11 листопада відзначають Міжнародний день енергозбереження. Запровадили свято за ініціативи міжнародної екологічної мережі «Шкільний проєкт з використання ресурсів та енергії» (SPARE). Статус міжнародного воно отримало через бажання 20 країн взяти участь у проекті.

«В час, коли російський агресор намагається цинічно знищити українську енергетичну систему, енергоефективні заходи набувають ще більшого сенсу та можливості зберегти тепло та світло у наших домівках, заощадивши при цьому чималі кошти на комунальних платежах. Заходи з підвищення енергоефективності в декілька разів дешевші ніж виробництво та транспортування такої ж кількості енергії, виробленої з традиційних видів палива»,-  зазначають у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОВА.

Та додають, що до підвищення рівня раціонального та ефективного використання енергії повинен долучитись кожен, багато заходів з енергозбереження загальнодоступні та можуть бути застосовані у побуті.

«Ефективно використовуючи енергію у домівках, ми зможемо зекономити та пережити холодний період»,-  наголошують у департаменті.

Попри воєнні дії, в області триває реалізація заходів «Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021 – 2025 роки».

Так, упродовж 2022 року 3237 жителям регіону з обласного бюджету відшкодували 2 993 тис гривень за кредитами, отриманими на впровадження заходів з енергозбереження.

22 ОСББ області, які скористалися програмою енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності», з обласного бюджету відшкодували частину відсоткової ставки за отриманими кредитами в обсязі 2 817 тис гривень.

Також на Львівщині впроваджують комплексні заходи з підвищення енергоефективності у бюджетній сфері, зокрема у КНП ЛОР «Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих імені Юрія Липи», Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «Охматдит», КЗ ЛОР «Будинок дитини №1 для дітей з ураженням центральної нервової системи та порушенням психіки», КНП ЛОР «Львівський обласний спеціалізований будинок дитини «Мальви».

На 18 об'єктах, які перебувають у власності територіальних громад, в стадії завершення роботи з реконструкції, капітального ремонту зовнішніх і внутрішніх теплових мереж та встановленню котлів, що працюють на альтернативних видах палива.

Місцевим бюджетам на реалізацію цього напрямку програми з обласного бюджету виділили субвенції на понад 17 млн грн.

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
17:52
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.