Сьогодні, 1 листопада, в Україні відзначають 104-тю річницю створення Західноукраїнської Народної Республіки

Сьогодні, 1 листопада, в Україні відзначають 104-тю річницю створення Західноукраїнської Народної Республіки

104 роки тому на ратушевій вежі княжого Львова замайорів синьо-жовтий прапор і було проголошено Західноукраїнську Народну Республіку. Хоча новоутворена держава проіснувала усього 257 днів, але навічно вписана в золоту книгу історії становлення нашої країни та стала однією з найяскравіших її сторінок.

Держава Україна і її Незалежність — це не питання одного дня чи однієї людини!

Це результат столітніх дій і всієї української нації!

104 роки тому на теренах етнічних українських земель постала наша держава — Західно-Українська Народна Республіка.   Так, тоді вона об’єднала лише Галичину, Буковину та Закарпаття, але попри те ми відстояли своє право на владу на власній землі у австро-угорської імперії. І вже через три місяці 22 січня об’єдналася як Західна, так і Наддніпрянська України в Українську Народну Республіку!

 Довідково:

У жовтні 1918 року імператор Австро-Угорської імперії Карл І оголосив про перетворення дуалістичної монархії у федерацію народів, внаслідок чого на Галичині помітно активізувався український національний рух. Польські військово-політичні кола, намагаючись на момент розпаду Австро-Угорщини встановити контроль над Галичиною, створили 28 жовтня у Кракові Польську Ліквідаційну Комісію. Приїзд Комісії був запланований на 1 листопада.

Тому Українська Національна Рада, з метою захоплення влади у Львові, почала готувати збройне повстання. Опираючись на підрозділи полку УСС, на чолі з сотником УСС Дмитром Вітовським, в ніч на 1 листопада, Військовий комітет захопив ратушу, намісництво, радіо, телеграф та вокзали.

Вже на ранок у місті замайоріли синьо-жовті прапори. Цього ж дня підрозділи УСС зайняли Станіслав, Тернопіль, Золочів, Сокаль, Раву-Руську, Коломию, Снятин, Печеніжин, Борислав та інші міста і містечка Галичини.

Ці події отримали назву «Листопадовий Зрив (Чин)» або «Листопадова Революція».

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
12:58
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.