17 листопада в Україні відзначають Міжнародний день студенства

17 листопада в Україні відзначають Міжнародний день студенства

День студента — свято всіх студентів, яке в Україні відзначають як і в більшості країн світу — 17 листопада. Історія сучасного святкування почалася в Чехословаччині під час Другої світової війни, пов'язана зі складними подіями студентської «Оксамитової революції».

17 листопада 1989 року в Празі чеська поліція жорстоко розігнала студентську демонстрацію, що привело до масових маніфестацій у всій Чехословаччині і політичної кризи, в результаті якої в країні була повалена гегемонія комуністичної партії і президентом був обраний лідер опозиції Вацлав Гавел.

Історія циклічна. Знаємо, що в Україні Революцію Гідності у 2014 році розпочали саме студенти та молодь. Тому сьогодні, у День студента передусім важливо розуміти роль молодої генерації для майбутнього розвитку нашої країни, адже саме молодь є головним рушієм її змін та збереження наших цінностей. Маємо пишатись українським студентством та молоддю, бо сім років тому  вони показали свою відвагу, хоробрість, критичне мислення та силу духу задля своєї країни. Саме молодь та студенти змінили курс України у напрямку Європейської інтеграції.

У Дрогобичі знаходиться Дрогобицький державний педагогічний університет ім. Івана Франка, де навчаються сотні молодих хлопців та дівчат, котрі впевнено завойовують майбутнє, чітко знають чого хочуть, будуть успішну державу, не зраджуючи цінностям.

Успіхів вам, дорогі студенти, передусім ще більшої відваги, сили розуму, справедливості в усьому. Адже метою навчання  є зростання, і наш розум продовжує зростати поки ми живі. Ніколи не сумнівайтесь, бо сумніви вбивають мрію сильніше, аніж будь-які невдачі. Дякуємо Дрогобицькому державному педагогічному університету за те, що є осередком та підтримкою для здобуття знань та досвіду молодих людей.

Блискучий чеський інтелектуал, драматург, державний діяч, перший президент демократичної Чехословаччини, а потім Чехії, людина, котра була й залишається лідером усього європейського демократичного студентства говорив: «Треба працювати на благо, а не тому, що це може привести до успіху.»

Нехай цінності, закладені у словах Вацлава Гавела, будуть вашим головним орієнтиром.

 

 

 

13:00
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.