Реформація лісової галузі в Україні. Уряд схвалив Державну стратегію

Реформація лісової галузі в Україні. Уряд схвалив Державну стратегію

Реформація лісової галузі в Україні – одна з головних цілей та завдань на найближчі декілька років. Щоб забезпечити сталий розвиток лісового господарства, виконання лісами їх екологічної функції та збільшити частку лісового сектору у внутрішньому валовому продукті України, Уряд прийняв Державну стратегію  управління лісами України до 2035 року.

Документ розроблений на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про виклики і загрози національній безпеці України в екологічній сфері та першочергові заходи щодо їх нейтралізації».

Зазначимо, що загальна площа лісового фонду України становить 10,4 млн га, а це 15,9% від всієї території країни. Україна посідає 9 місце в Європі за площею лісів та 6 місце за запасом деревини.

Серед актуальних проблем діючої системи управління лісами насамперед: незбалансованість функцій, відсутність належного фінансування, наявність корупції та незаконних рубок, низький рівень довіри суспільства до лісівників, відсутність належної рекреаційної інфраструктури, та як наслідок, не надто високий рівень відвідування лісів українцями.

У Державній стратегії управління лісами до 2035 року закріплено ключові цілі для вирішення цих проблем. Зокрема, передбачено:

 

-запровадження ефективного управління лісами шляхом реформування діючої системи;

-забезпечення стійкості лісів до зміни клімату;

-проведення цифровізації галузі;

-розвиток рекреації;

-розвиток наукового потенціалу та створення належної системи підготовки фахівців.

 

Детальніше про стратегію можна почитати тут. 

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
13:40
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.