​При переході у «жовту» зону - заклади освіти працюватимуть лише у Трускавці та Бориславі

​При переході у «жовту» зону - заклади освіти працюватимуть лише у Трускавці та Бориславі

Кабінет міністрів України продовжив карантин до 31 грудня. За інформацією Міністерства охорони здоров’я України, вже завтра, 21 вересня, відбудеться засідання Державної комісії ТЕБ та НС, за результатами якої оголосять дату встановлення на території всієї України «жовтого» рівня епіднебезпеки.

Відповідно до нових карантинних норм, за умови впровадження «жовтого» рівня у звичному режимі навчальні заклади працюватимуть лише за наявності не менш 80% працівників хоча б одного щеплення. Всі інші – будуть функціонувати в режимі простою, а вчителям виплачуватимуть лише 2/3 заробітної плати.

Як зазначають у відділі освіти Дрогобицької РДА, у Дрогобицькому районі при введенні «жовтої» зони заклади освіти працюватимуть лише у Трускавецькій ТГ та частково у Бориславській. З 18 установ освіти у Трускавецькій громаді усі 18 мають більше 80% вакцинованих працівників. У Бориславській територіальній громаді з 27 закладів освіти 80% працівників вакцинацію отримали у 10 закладах.

У Дрогобицькій ТГ, де є 31 школа, 18 садків, 5 позашкільних навчальних закладів та 1 ДЮСШ показника 80% вакцинованих немає у жодному закладі. Аналогічна ситуація в Меденицькій ТГ, де є 15 шкіл та 3 садки, а також Східницькій, де 13 шкіл і 1 садок.

Приклад Трускавецької та Бориславської громад, як наголошують у відділі освіти Дрогобицької РДА, тішить, адже є показником свідомості вчителів та показує, що вакцинація 80% — це реальність. Не тішить факт того, що в громадах, де, ймовірно, школи будуть змушені зачинитись, ні безпосередньо керівники, ні управління освіти і охорони здоров’я не доклали необхідних зусиль.

Варто зазначити, що при закритті шкіл саме ради громад будуть позбавлені певних фінансових зобов‘язань — оплат за комунальні послуги, харчування та заробітних плат, у окремих рад з якими дефіцит коштів.

Закриття шкіл завдасть клопоту і безпосередньо працюючим батькам, які будуть змушені шукати додаткові шляхи — з ким залишати дітей.

21:29
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.