Охорона культурної спадщини: на Дрогобиччині передали місцевим церквами вогнегасники

Охорона культурної спадщини регіону в час війни — одна із важливих складових стратегій держави.

Відтак у Дрогобицькому районі в межах музейної ініціативи з реагування на збереження культурної спадщини в умовах війни та її посткризового відновлення, відбулась передача вогнегасників для локальних церков національного та місцевого значення.

Загалом передали 10 вогнегасників для п’яти церков Дрогобицького району, а саме:

• Церква св. Іллі (Дрогобицька ТГ)

• Церква Успіння Богородиці (Меденицька ТГ)

• Церква Покрови Богородиці (Бориславська ТГ)

• Церква Собору Пресвятої Богородиці (Дрогобицька ТГ)

• Церква Косми і Дем’яна (Дрогобицька ТГ)

Кожен храм отримав по 2 вогнегасники.

Ірина Куцмида — в.о. начальника відділу містобудування та архітектури Дрогобицької РВА, розповіла, що протипожежні засоби передали безкоштовно в межах гуманітарної допомоги закордонними донорами, інституціями, фізичними особами з метою збереження культурної спадщини в умовах війни.

Додамо, Штаб порятунку спадщини — громадська ініціатива, що кордонує свою роботу з Міністерством культури та інформаційної політики України і у партнерстві з яким відбулась передача вогнегасників місцевим храмам у Дрогобицькому районі. Підтримав ініціативу Державний  історико-культурний заповідник «Нагуєвичі».

є