На Дрогобиччині вшанували пам’ять загиблих у війні в Афганістані

На Дрогобиччині вшанували пам’ять загиблих у війні в Афганістані

У Дрогобицькому районі відбулись заходи з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Загиблих воїнів вшанували молитвою.

Так, сьогодні, 15 лютого, на вулиці Т. Шевченка у Дрогобичі біля пам’ятника воїнам, які загинули 1979-1989 роки, відбулися пам’ятне віче до 33-ї річниці виведення військ з Афганістану.

Вшанувати пам’ять воїнів зібралися сім’ї загиблих, учасники бойових дій, керівництво району та міста, громадські спілки і організації та громадськість.

З промовами виступили голова Дрогобицької районної державної адміністрації Степан Кулиняк, учасник АТО, керівник відділу з питань запобігання та виявлення корупції Руслан Щерба, командир військової частини А1108 Олег Дідіченко, голова регіональної спілки ветеранів Афганістану Іван Андруневчин, який вручив родичам загиблих та особам з інвалідністю матеріальні допомоги.

«Вічна пам’ять усім, хто не повернувся, і велика дяка тим, хто залишається з нами. Вже понад 30 років ви передаєте свій досвід, професіоналізм і головне — оте відчуття братерства і непохитну впевненість у перемозі добра і світла над злом і несправедливістю.

Але найгірше в цій історії те, що ця війна — це була не наша війна. Це агресія Радянського Союзу, у складі якого перебувала й Україна, проти Афганістану. 

Історія циклічна. І вже 8 років ми на собі відчуваємо, що таке російська агресія. Нам кажуть, що вже завтра — 16 лютого стане Днем нападу російського агресора, початком війни. Наша держава сьогодні сильна, як ніколи. Наша армія та Збройні сили — вже в рази потужніші, ніж 8 років тому. Але 16 лютого стане Днем єднання. Відповідний указ вчора підписав Президент України», -  зазначив голова Дрогобицької РДА Степан Кулиняк.

Також голова РДА наголосив, що, відповідно до Указу Президента, завтра на будинках і спорудах в усіх населених пунктах має бути піднято Державний Прапор України, а о 10.00 виконано Державний Гімн України. Тим самим ми покажемо всьому світу свою рішучу єдність. 

Завершився захід урочистим покладанням квітів. Разом з громадою та воїнами квіти до підніжжя пам’ятника поклали голова Дрогобицької РДА Степан Кулиняк та голова Дрогобицької районної ради Андрій Шевкенич.

 

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
17:23
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.