​На Дрогобиччині вперше в Україні відбудеться історичний фестиваль «Шабелина»

​На Дрогобиччині вперше в Україні відбудеться історичний фестиваль «Шабелина»

12-13 вересня 2021 року у Дрогобицькому районі відбудеться Всеукраїнський фестиваль історичної пісні та поезії «Шабелина». Одним із співзасновників Фестивалю став Державний комітет телебачення і радіомовлення.

Метою фестивалю «Шабелина» є популяризація давньої та новітньої історії України, створення сюжетів героїчних постатей в пісенній та поетичній творчості, підтримки сучасної української пісні та поезії історичного спрямування. Цьогорічна подія присвячена, зокрема, іменам двох українських героїв різних епох, які народилися на Львівщині: гетьман Петро Сагайдачний, уродженець с. Кульчиці Самбірськкого району та один із організаторів Січових Стрільців Андрій Мельник, народжений у селі Воля Якубова Дрогобицького району.

Місцем проведення фестивального заходу стане власне село Воля Якубова на території відпочинкового комплексу зеленого туризму «Слобода Раковець».

Як зазначає керівник управління гуманітарної політики Дрогобицької РДА Надія Козар, для проведення заходу у межах програми «Змінимо країну разом», що реалізує Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна», вдалося залучити 165 тисяч гривень. З них 80 тис. грн – на організацію, 85 тис. грн – на промоцію. Так, цього тижня сторони підписали відповідні угоди.

Дводенна програма заходу передбачає два кількагодинних концерти за участі відомих сучасних музикантів, співаків, поетів із різних регіонів України. Звучання історичних пісень та віршів, виставки художників на історичну тематику, історичні реконструкції подій часів Сагайдачного та Мельника, — це те, чим буде наповнений Фестиваль. До заходу залучать представників скаутських організацій, молодіжних активістів, талановиту молодь Львівщини.


Стежте за новинами в нашому Telegram-каналі


Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
10:55
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.