​На Батьківщині Андрія Мельника триває перший фестиваль історичної пісні та поезії «Шебелина»

​На Батьківщині Андрія Мельника триває перший фестиваль історичної пісні та поезії «Шебелина»

У неділю, 12 вересня, у Волі Якубовій — рідному селі великого провідника ОУН-УПА Андрія Мельника стартував І Всеукраїнський фестиваль української історичної пісні та танцю «Шабелина». Місцем проведення фестивального заходу стала територія відпочинкового комплексу зеленого туризму «Слобода Раковець».

Місія його надзвичайно важлива і патріотична — популяризувати давню та новітню історії України.

Тому серед подій, передбачених програмою, звучання історичних пісень та віршів, виставки художників на історичну тематику, історичні реконструкції подій часів Сагайдачного та Мельника. Також до заходу залучили скаутські організації, молодіжних активістів, талановиту молодь Львівщини.

Фестиваль зібрав величезну кількість мешканців та гостей Дрогобиччини, а також представників духовенства та влади всіх рівнів. Зокрема, на захід прибули єпископ Самбірсько-Дрогобицької єпархії Григорій Комар, депутат Верховної ради України від Дрогобиччини Орест Саламаха, очільники області, району та громади.

Від імені Львівщини присутніх із стартом Фестивалю привітав заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Бучко.

«Сьогодні, тут лунає українська пісня, звучить історична поезія та панує неймовірна атмосфера. Це місце, яке об’єднує нас навколо нашої історії та популяризує українські традиції. З повагою до минулого нашого народу ми спільно творимо історію процвітаючої, сильної України. Як і в різні періоди її державотворення, на захисті незалежності сьогодні міцно стоять новітні Герої. Завдяки таким фестивалям як «Шабелина» формується національна свідомість та підноситься патріотичний дух, що так необхідно в умовах сьогодення. Тож шануймо минуле нашого народу та збагачуймо його майбутнє новими здобутками та перемогами», — зазначив він.

Також у Волі Якубовій завдяки меценату Леву Грицаку, який є і одним із співорганізаторів Фестивалю, формують музей провідника ОУН. Відкрили його цього року до 130-ї річниці з дня народження. Облаштували у старій хаті (початку ХХ ст.), в якій колись проживали родичі Андрія Мельника. Одна з кімнат збереглася в автентичному стані – з глиняною підлогою. Тут зібрали речі побутового вжитку, господарські інструменти, які використовувались сільськими майстрами в той час. Це буде перший в Україні професійний музей, який розповідатиме про життя і боротьбу Андрія Мельника.

І Всеукраїнський фестиваль української історичної пісні та танцю «Шабелина» є дводенним. Святкування продовжуються ще й сьогодні. У програмі майстер-класи з вокально-літературного жанру та літературної творчості, концерт кобзарської пісні та багато іншого.

«Надзвичайно важливо, що у нас зароджуються такі заходи, бо без знання історії того, що перебудувало нашому теперішньому майбутньому не можливо будувати його успішним. І знаково, що це відбуваються у рідному селі великого полководця Андрія Мельника»,прокоментував голова Дрогобицької РДА Степан Кулиняк.

Окрім цього, цьогоріч до Волі Якубової капітально відремонтували дорогу. Поки що це перші 3 кілометри, на які з обласного бюджету виділили майже 10 мільйонів гривень. У майбутньому заплановано продовжити ремонт решту кілометрів.

Засновником фестивалю є відомий «Готельно-санаторний комплекс «Карпати». Співорганізатори фестивалю — Держкомтелерадіо, Національна спілка письменників України, Львівська обласна рада, Львівська ОДА, Дрогобицька районна та міська ради Дрогобицької ОТГ, Трускавецька міська рада Трускавецької ОТГ, Всеукраїнська творча спілка «Музичний батальйон», Творча спілка «Асоціація діячів естрадного мистецтва України», меценати та благодійники.

13:46
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.