Митрополит Епіфаній освятив іконостас та очолив Божественну літургію в храмі на честь Різдва Іоана Хрестителя

З дводенним архіпастирським візитом до Дрогобицько-Самбірської єпархії завітав у Дрогобич Предстоятель Православної Церкви України, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України — Епіфаній.
Сьогодні, 24 червня, у день свята Різдва Іоана Предтечі, Хрестителя Господнього, відбулась літургія в Храмі Чоловічого Монастиря Різдва Івана Хрестителя.
Зустрічали Митрополита Київського і всієї України — Епіфанія заступник голови Львівської ОВА Іван Собко, начальник Дрогобицької РВА Степан Кулиняк, архієпископ Дрогобицький і Самбірський Яків та духовенство єпархії, представники Дрогобицької громади та віряни.

Його Блаженство звершив освячення іконостасу і розписів монастирського храму на честь Різдва Іоана Хрестителя, а також очолив у ньому Божественну літургію.
“Це велика честь для нашого краю приймати з візитом Його Преосвященство Епіфанія. Знаково й те, що це відбулось у день Різдва Івана Хрестителя — одного з найшанованіших святих у християнстві, пророка і Предтечі Спасителя.
Дякую Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України — Епіфанію за молитву, духовну підтримку та повернення нашої історичної духовної спадщини для України. Віру у наше світле майбутнє та ключову роль у формуванні нашої духовної та моральної свідомості”, – зазначив Степан Кулиняк.

Предстоятелю помісної Української Православної Церкви співслужили митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, архієпископ Дрогобицький і Самбірський Яків, архієпископ Коломийський і Косівський Юліан, архієпископ Хмельницький і Шепетівський Павло, настоятель храму архімандрит Никон (Бандурович) та місцеве й запрошене духовенство.

Наприкінці святкового богослужіння Митрополит Епіфаній відзначив високою церковною нагородою Орденом Святого рівноапостольного князя Володимира третього ступеня начальника Дрогобицької РВА Степана Кулиняка.
“Це великий кредит довіри, відповідальність та честь для мене!”, – зазначив начальник Дрогобицької РВА.

Це вже другий приїзд Митрополита на Дрогобиччину. Перший відбувся у 2023 році, коли Блаженніший освячував монастир св. Іоанна Хрестителя і релігійна громада остаточно перейшла до Української православної церкви, позбуваючись російського імперського впливу.
Також напередодні, 23 червня, Блаженнійший Митрополит Епіфаній у ставропігійному храмі на честь Успіння Пресвятої Богородиці міста Дрогобича звершив молебень за Перемогу України.





