«Мистецтво нескорених»: у Дрогобичі відбулась виставка на підтримку ЗСУ

«Мистецтво нескорених»: у Дрогобичі відбулась виставка на підтримку ЗСУ

У п’ятницю, 20 травня, у Дрогобицькому районі у музеї “Дрогобиччина” відбулась виставка-аукціон Мистецтво нескорених, яка об’єднала українських художників для того, щоби підтримати Збройні сили України. Відтак, на виставці представлені роботи художників різних жанрів, а географія митців сягає від Сімферополя до Дрогобича, від Ужгорода до Києва. У мистецькій акції взяли участь місцеві, локальні художники, а також ті, хто вимушено був змушений покинути свій дім. Мистецька акція ініційована Дрогобицькою районною військовою адміністрацією спільно із Благодійною організацією “Коло” .

“Культура — ще одна складова нашої боротьби, а українські митці та художники об'єднуються задля перемоги. Ми відкрили цю мистецьку виставку-аукціон «Мистецтво нескорених», щоби допомогти нашим захисникам продовжувати тримати оборону українських територій! Зібрані кошти від продажу картин будуть передані на потреби ЗСУ. Паралельно всі роботи будуть виставлені на онлайн-платформі, посилання на яку надам згодом, і придбати картини на благо нашої перемоги зможуть люди з усіх куточків світу”, — сказав начальник Дрогобицької районної військової адміністрації — Степан Кулиняк. 

Один із учасників “Мистецтво нескорених” — художник Андрій Чеботару родом із Сімферополя. Він двічі покидав дім внаслідок російської агресії в Україні.  Вперше під час анексії Криму у 2014, а далі у 2022, коли російська артилерії обстрілювала мирний Київ та околиці. Під час виставки у Дрогобичі Андрій Чеботару подякував всім присутнім за участь та додав, що в час російсько-української війни та агресії рф в нашій країні, художники не залишаються осторонь, творячи свій важливий культурний фронт.

Під час виставки-аукціону свої роботи перезентували і дрогобицькі художники: Левко Микитич, Ярослав Данилів, Олеся Сікора, Олександр Максимов, Ігор Перхун. До мистецької події також долучились бандуристки музичного коледжу ім. Василя Барвінського, зігравши давні українські мелодії на бандурі. Окрім того, музичний супровід подарували музиканти Дрогобицької музичної школи.

Загалом, за один день на благодійній виставці виручили перші 70 тисяч гривень, які будуть скеровані на закупівлю «швидкої» для наших Збройних сил України. Всі охочі можуть долучитись до виставки-аукціону, придбавши картину і таким чином підтримати українську армію. Виставка «Мистецтво нескорених» діятиме у музеї «Дрогобиччина» ще протягом двох тижнів. 

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
10:10
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.