Як волонтери у проєкті «Дія» допомогали мешканцям Дрогобиччини?

Як волонтери у проєкті «Дія» допомогали мешканцям Дрогобиччини?

Протягом грудня у Дрогобичі функціонував центр підтримки «Дія», спрямований для допомоги  електронного застосунку користувачами. Колишній районний Народний дім, що розташований на вулиці 22 січня, став простором, де містяни та мешканці Дрогобицького району змогли отримати ефективну та детальну інструкцію щодо користування нового механізму «Дія» – генерування COVID-сертифікату та інші послуги.

Роман Дяків – координатор команди підтримка «Дія» у Дрогобичі, радник голови Дрогобицької районної державної адміністрації з молодіжних питань розповідає, що для створення цілісного функціонування центру підтримки важливо було передовсім зібрати команду волонтерів задля злагодженої роботи та співпраці. Він зумів зібрати та ініціювати активну молодь Дрогобича та сформувати команду молодих ентузіастів, зацікавлених у розвитку цифрової держави.

«Ми шукали волонтерів здебільшого у соціальних мережах: Instagram, Facebook. Приємно, що молоді хлопці та дівчата одразу відгукнулись, відтак стали частиною командної підтримки «Дія». Для них – це цінний та потрібний досвід. Для нас – можливість допомогти населенню, залучаючи якомога більше власних ресурсів», – розповідає Роман.

Близько десяти волонтерів та волонтерок допомагали мешканцям Дрогобицького району генерувати COVID-сертифікати, визначати помилки генерування, допомогти увійти на портал «Дія», проконсультувати або допомогти подати заявку на отримання СOVID-сертифікату. Команда волонтерів працювала декілька днів на тиждень з 10:00 до 15:00. Протягом грудня до команди підтримки «Дія» звернулось близько сотні людей, здебільшого, це люди старшого віку з навколишніх сіл та району, котрі не завжди мають доступ до інтернету. Молоді хлопці та дівчата впродовж двох тижнів змогли більше розповісти старшому поколінню про те, як користуватись застосунком «Дія» і йшлось не лише про COVID-сертифікат, але про запис до сімейного лікаря, внесення паспортних та ідентифікаційних даних та розуміння застосунку загалом.

Як розповідають самі ж волонтери, котрі допомагали мешканцям Дрогобицького району у технічній та інформаційній підтримці, встановлення додатку «Дія» займало всього 5 хвилин. Це суттєво допомогло розібратись  в тому, як працює «цифрова країна» в теперішніх умовах.

«Дуже важливо, що Україна – перша держава у світі впроваджує діджиталізацію в суспільне життя країни. Не потрібно носити все те, що часто губимо.  Тепер в «Дії» є все», -  міркує координатор команди підтримка «Дія» у Дрогобичі Роман Дяків.

Нагадаємо, проєкт запуску пунктів Команди підтримки «Дії» по всій Україні реалізували Міністерство цифрової трансформації України спільно з регіональними командами цифровізації України за допомоги проєкту «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Проєкт підтримки «Дія»), що впроваджується UNDP Ukraine / ПРООН в Україні за підтримки Швеції, та за підтримки Програма EGAP Фонд Східна Європа, що фінансується урядом Швейцарії. 

На Львівщині ініціатива цифрової підтримки була створена  регіональною командою за підтримки Львівської обласної державної адміністарації, на Дрогобиччині — Дрогобицької районної державної адміністрації. 

 

16:45
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.