Герб Дрогобицького району хочуть оновити

Герб Дрогобицького району хочуть оновити

Чимало жителів Дрогобицького району звертають увагу на те, що наявний герб регіону не має тяглості до української символіки та візуально нагадує сусідньої «країни-агресора», а також є застарілим.

Такими думками люди діляться як під час особистих зустрічей з керівництвом району, так і у соціальних мережах.

Врахувавши та підтримавши задум людей щодо оновлення локального герба Дрогобицького району, голова Дрогобицької районної державної адміністрації – Степан Кулиняк запропонував насамперед створити відповідні робочі групи з визначення потреби та розробки ескізу нового Герба Дрогобицького району. До її складу мали б увійти передусім історики, краєзнавці, громадські активісти, журналісти, дослідники, депутати та усі небайдужі. 

«До питання зміни гербу району потрібно підійти дуже фахово та професійно. Ми вивчили юридичну складову цього процесу. І для початку здійснення ребрендингу герба Дрогобицька районна рада повинна оголосити конкурс з визначення офіційної символіки району. Потім сесія районної ради проводить затвердження  остаточного ескізу ребрендованого герба. 

Щодо розробки самого концепту, то тут, насамперед, потрібно залучити місцевих істориків, котрі найкраще знають та розуміють локальний контекст, відтак можуть правильно адаптувати сучасну символіку регіону відповідно до сьогоднішніх запитів й побажань мешканців та їх громад», — додав очільник Дрогобиччини.

Степан Кулиняк, як голова Дрогобицької РДА, вже звернувся з офіційним листом до голови Дрогобицької районної ради Андрія Шевкенича з ініціативою оголосити конкурс зі створення та напрацювання нового концепту символіки району. Тож очікуємо, що вже незабаром розпочнуться публічні обговорення, до яких зможуть долучитись усі охочі.

Нагадаємо, нещодавно у Дрогобицькій РДА виступити із пропозицією щодо започаткування відзначення Дня району. Для того, щоб дізнатися думку якомога більшої кількості людей щодо впровадження нового свята у районі, на офіційний Інтернет-ресурсах проведуть спеціальне опитування.

Довідково:

Сучасний ж герб Дрогобицького району виглядає так: «На щиті, розділеному перекинутим вилоподібним хрестом на синє, зелене та чорне поля, золотий двоголовий орел із червоними язиками і пазурами, під золотою короною, на грудях має червоний щиток, на якому 6 срібних курганів у три ряди — 3:2:1. Щитотримачі: золотий лев із прапором України, золотий ведмідь із прапором Дрогобицького району. Щит увінчує золота територіальна корона, під щитом — синя стрічка з золотим написом «Дрогобицький район».

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
18:55
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.