Фінансування за кількістю населення: У Дрогобицькій РВА пропонують змінити механізм розподілу коштів громадами для роботи ВЛК

Фінансування за кількістю населення: У Дрогобицькій РВА пропонують змінити механізм розподілу коштів громадами для роботи ВЛК

У Дрогобицькій РВА пропонують змінити механізм виділення коштів з місцевих бюджетів територіальними громадами району на  оплату праці лікарів, які залучені до роботи в медкомісіях районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військомату). За основу братимуть кількість населення у кожній з громад.

У п’ятницю, 13 січня, у Дрогобицькій районний військовий адміністрації відбулось  нарада під головуванням першого заступника голови РДА Романа Шлярпа щодо фінансування військово-лікарської комісії району за участі керівництва територіальних громад та Дрогобицького РТКЦ та СП.

Як зазначив Роман Шлярп, новий механізм фінансування ВЛК полягає у тому, що кошти для військово-лікарської комісії повинні бути розподілені пропорційно від кількості населення. Таку ініціативу першочергово подали більшість громад та РТКЦ та СП.

«До цього часу територіальні громади виділяли кошти, враховуючи кількість фактично оглянутих призовників за минулий рік. Однак з початком повномасштабного російського вторгнення ситуація з кількістю призовників кардинально змінилася, тому єдиним справедливим рішення буде враховувати кількість населення у кожній з громад. Чим більше у громаді людей – тим більше відповідно й призовників. На 2023 рік на оплату праці медиків, які входять до складу військово-лікарських комісій, попередньо необхідно закласти 5 мільйонів 267 тисяч гривень», — наголосив Роман Шлярп.

Для затвердження такого механізму роботи усі територіальні громади повинні одноголосно прийняти рішення, якими зобов’язуються профінансувати з місцевих бюджетів у пропорційному співвідношенні діяльність ВЛК.

«Питання забезпечення роботи ВЛК та призову в цілому є надважливим у теперішній час, тому кожен з нас повинен підійти до прийняття рішень справедливо, а не беручи за основу виключно особисті інтереси», — підсумував перший заступник голови Дрогобицької РВА. 

Нагадаємо, при цьому кожен призовник на службу до лав Збройних сил України повинен пройти військово-лікарську комісію, яка визначає придатність за станом здоров'я до військової служби. Для призовників спеціальний медичний огляд є безкоштовним, однак для цього кожна територіальна громада повинна передбачити фінансування на оплату таких послуг у своїх бюджетах.

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
11:36
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.