Чехія готова виплачувати фінансову допомогу переселенцям у Дрогобицькій громаді

Чехія готова виплачувати фінансову допомогу переселенцям у Дрогобицькій громаді

​Чеська республіка є однією з європейських країн, яка з перших днів війни активно допомагає Україні у боротьбі проти російської агресії. З кінця лютого тут вже прихистили близько 400 тисяч вимушено переміщених українців. Окрім цього, Чехія допомагає нам з військовим спорядженням.

Зараз чехи готові фінансово підтримати українців, які були змушені покинути свої домівки та переїхати ближче до Заходу України. За результатами перемовин Дрогобицької районної військової адміністрації та чеської неурядової організації «Людина в Біді» наші внутрішньо переміщені земляки зможуть отримувати грошові виплати. Після запуску багатоцільової програми для близько 10 тисяч осіб передбачать по 2200 гривень впродовж трьох місяців.

«Ми вже провели перші зустріч з представниками благодійної організації «Людина в Біді». За визначеними критеріями ми спільно обрали Дрогобицьку громаду, як колективний центр. Внутрішньо переміщені особи, які тимчасово мешкають у цій громаді, власне і зможуть отримувати виплати. В процесі спробуємо залучити ВПО і з інших громад. Ми щиро вдячні Чеській Республіці за підтримку на всіх фронтах. Допомога світової спільноти зараз необхідна Україні, яка є живим щитом для всієї Європи»,  — зазначив голова Дрогобицької РВА Степан Кулиняк.

Вже з наступного тижня представники чеської організації прибудуть до Дрогобича та розпочнуть реєстрацію внутрішньо переміщених українців для подальшого призначення виплат. Про порядок реєстрації всіх внутрішньо переміщених повідомлятимуть додатково.

Зазначимо, що станом на сьогодні Дрогобицький район офіційно прийняв близько 25 тисяч внутрішньо переміщених осіб без урахування тих, хто зупинився у приватному секторі і не став на облік ВПО.

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
14:28
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.