Уряд визначив умови звільнення від ПДВ та ввізного мита для індустріальних парків

Уряд визначив умови звільнення від ПДВ та ввізного мита для індустріальних парків

Уряд визначив механізм ввезення обладнання для індустріальних парків. На засіданні Кабінету Міністрів України прийняли новий порядок ввезення з-за кордону нового устаткування та комплектуючих для індустріальних парків.

Таке обладнання ввозиться на митну територію України учасниками індустріальних парків зі звільненням від оподаткування ввізним митом та податком на додану вартість.

Новий Порядок дозволить забезпечити цільове використання ввезеного обладнання учасниками індустріальних парків та контроль за таким використанням. При цьому Порядок спрощує механізм його ввезення. Адже перелік та обсяги обладнання, що ввозитиметься з-за кордону, не потрібно затверджувати окремим рішенням Уряду.

«Індустріальні парки мають стати точками росту економіки і післявоєнної відбудови країни. Ми визначаємо умови отримання нових економічних стимулів для їх учасників – скасування ПДВ та ввізного мита. Сподіваюсь, що новий механізм зацікавить інвесторів, сприятиме створенню нових підприємств на території нашої держави та поступовому відновленню економіки України, яка зазнала руйнування внаслідок російської агресії», — зазначила Перший віце-прем’єр-міністр — Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Як пояснили у департаменті економічної політики Львівської ОВА нове законодавство для індустріальних парків, передбачає:

  • звільнення від податку на прибуток на 10 років;
  • звільнення від імпортного ПДВ та мита на обладнання для виробництва без права відчуження цього обладнання впродовж 5 років;
  • право органів місцевого самоврядування надавати пільги зі сплати окремих місцевих податках.

«У Львівській області зареєстровано 9 індустріальних парків. Так, станом на зараз вони не функціонують, проте мають хорошу логістику та розташовані в старопромислових районах, де є виробничі площі, які зараз можуть бути залучені та відновлені завдяки процесу релокації. Натомість завдяки розвитку індустріальних парків, релокований бізнес зможе обрати для себе вигідні умови старту або розширення бізнесу. Тож я переконаний, що розвиток індустріальних парків та пільги для їх учасників однозначно пришвидшать процес відбудови національної економіки»,- зазначив керівник департаменту економічної політики Львівської ОВА Степан Куйбіда.

Нагадаємо, що від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну на Львівщину релокувались 205 підприємств, з них 138 вже працюють.

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
14:13
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.