​Трускавець та Східниця увійшли в Асоціацію курортів України

​Трускавець та Східниця увійшли в Асоціацію курортів України

На Львівщині створили Асоціацію курортних громад. До її складу увійшли п’ять курортних міст і селищ Львівщини. Серед них дві курортні громади Дрогобицького району – Трускавецька та Східницька.

Загалом Асоціація курортних громад об’єднала шість громад: Трускавецьку, Моршинську, Східницьку, Славську, Великолюбінську (Львівська область) і Хмільницьку (Вінницька область).

Минулого тижня у межах Форуму медичного та оздоровчого туризму, що відбувався в «Edem Resort Medical & Spa», представники цих громад підписали меморандум про Асоціацію курортів України.

Ініціатором створення Асоціації курортів України виступив радник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Котик.

Новостворена асоціація має за мету лобіювати інтереси курортів в органах влади, розвивати співпрацю між різними закладами не тільки в Україні, але й з іноземними курортами, напрацювати пропозиції та документацію для регулювання діяльності курортних громад. А після налагодження роботи — промоцію та популяризацію на українському та міжнародному ринку послуг, налагодження партнерських відносин з провідними містами-курортами іноземних країн. Також Асоціація напрацьовуватиме зміни до застарілого Закону України «Про курорти».

Зазначимо, що курортний Трускавець претендує на отримання статусу курорту державного значення. Відповідно до Закону України «Про курорти» після погодження усіма центральними органами виконавчої влади Кабмін скерує до Верховної Ради законопроєкт про оголошення Трускавця курортом державного значення.

Нагадаємо, що до 2017 році на Львівщині було 18 територій зі статусом курортних. Однак Кабмін скасував постанови 1996 і 1997 років, які визначали такий статус населених пунктів України, а зокрема й Львівщини. Відтоді в регіоні нема курортних територій.

13:07
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.