“Шульцфест” у Дрогобичі: Степан Кулиняк привітав учасників з початком фестивалю

“Шульцфест” у Дрогобичі: Степан Кулиняк привітав учасників з початком фестивалю

Сьогодні у Дрогобичі розпочався Х Міжнародний Фестиваль “Шульцфест”, присвячений письменнику та митцю з Дрогобича — Бруно Шульцу. 

Фестиваль відбувається під почесним патронатом Генерального Консула Польщі у Львові, Президента міста Люблін (Польща), Дрогобицької районної військової адміністрації та Дрогобицької міської ради.

Участь в офіційній церемонії взяли консулка Генерального Консула РП у Львові — Наталія Рудчик,  начальник Дрогобицької районної військової адміністрації — Степан Кулиняк, військовий волонтер Дрогобицького батальйону ім. П.Сагайдачного — Володимир Бараняк, міський голова Дрогобича — Тарас Кучма, ректорка Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка — Валентина Боднак,  а також професор гуманітарних наук, літературознавець, антрополог літератури, літературний критик — Павел Прухняк,  художній директор Міжнародного Фестивалю Бруно Шульца у Дрогобичі,  Почесний доктор та голови Товариства “Фестиваль Бруно Шульца” Ґжеґош Юзефчук та директорка Міжнародного фестивалю Бруно Шульца, науковиця, професорка Віра Меньок.

“В такий складний для України час, культура продовжує жити. А це означає, що нас не зламати ані російськими танками, ані ворожими авіаракетами. Х Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца передовсім важливий для міста, України, світу в контексті культури. Подія, яка об’єднує інтелектуалів та митців світового масштабу, але перш за все показує свою силу мистецтва і незмінну циклічність, бо вже вдесяте “Шульцфест” відбувається у Дрогобичі, а наше місто і регіон стає культурною меккою. В час війни вдалось приїхати не всім гостям та учасниками фестивалю, бо багато з них — письменників, художників, митців — зі зброєю в руках захищають нашу країну. Проте ми зробимо все для того, щоб наступна едиція фестивалю відбулась вже у мирній країні”, — виголосив під час офіційного відкриття Х Міжнародного Фестивалю “Шульцфесту Степан Кулиняк.

Бруно Шульц — геній з Дрогобича жив в час війни, коли нацистська Німеччина окупувала Європу. Історія ходить колами — лише ворог  сьогодні інший — це російські окупанти. 

Начальник Дрогобицької РВА Степан Кулиняк наголосив, що культурний фронт — ще один важливий фронт проти російської агресії,  важливий і потрібний елемент нашої перемоги. Важливо сьогодні бути разом, робити все для того, щоб наша перемога була вже близько.

Нагадаємо, цьогорічний  Х Міжнародний Фестиваль “Шульцфест” має дві частини – перша відбувалась у Любліні 7–10 липня, друга – у Дрогобичі. Під час фестивалю у місті автора «Цинамонових крамниць» гостей запрошують на тематичні лекції від Сергія Жадана, відеозв’язок із перекладачами Шульца та знавцями його творчості, мистецькі виставки, концерти, спектаклі. 

Також під час Шульцфесту проводитиметься благодійний збір коштів на підтримку ЗСУ. Вхід на фестивальні події – безкоштовний!

Детальна програма за посиланням: https://cutt.ly/ZLzQDSB 

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
16:34
Використовуючи цей сайт, ви маєте погодитися з викорстанням нами файлів cookie.