Рік Незламності! Яким він був для Дрогобиччини

Рік Незламності! Яким він був для Дрогобиччини

Начальник Дрогобицької РВА Степан Кулиняк розповів, яким був Рік Незламності для Дрогобиччини:

«Сьогодні рівно рік, як ми з вами і вся Україна за підтримки цивілізованого світу бореться з окупантами вже у повномасштабній війні.

Чи були ми готові до війни? І так, і ні. 

Чи був до війни готовий світ? Точно не в таких масштабах.

Чи була готова Росія? Вони думали, що так. Але ворог недооцінив українську міць.

Наша лють на ворога – перетворювалась у конкретні дії. І це не про здобутки, а про результати для країни.

Спільно з благодійниками ми відправили більше 350 автівок свободи для Збройних сил України. Тут і швидкі та пожежні машини. Декілька з них ті, які вилучили у водіїв, що перебували за кермом у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. Саме Дрогобицька РВА впровадила в дію такий наказ.

Більше сотні генераторів вже працюють на потреби військових та колективних прихистків ВПО.

Сотні одиниць військової амуніції, які ми збирали разом з вами та усім світом, захищають життя наших бійців на фронті. Йдеться про передані Збройним силам України бронежилети, плитоноски, бронепластини, каски, тепловізори, квадрокоптери, старлінки, рації, берці, рюкзаки, аптечки, спальні мішки, турнікети.

Десятки еко фло, бензопили, буржуйки, обігрівачі, тактичні рукавиці, військові форми, бандерапавери, ноутбуки, акумулятори та багато іншого. Дякую органам місцевого самоврядування за субвенцію у розмірі близько 2 мільйонів гривень. Ми доклалися до цього разом.

На Дрогобиччину прибуло близько 100 тисяч вимушених переселенців. 36 тисяч з них залишились у нас. 485 мільйонів гривень фінансової допомоги вони отримали від держави, ще 14 мільйонів – від міжнародних організацій.

Вже декілька місяців за ініціативи Львівської ОВА при Дрогобицькій районній військовій адміністрації працює консультативно — координаційний центр для ВПО. Вже 1164 особи скористалися їх послугами.

Завдяки налагодженій співпраці з такими країнами-благодійниками як Польща, Швеція, Данія, Франція, Іспанія, Німеччина, Чехія та іншими отримали 35 тонн гуманітарної допомоги, яку передали нашим ЗСУ та ВПО. Німецькі партнери надали нам мобільну медичну клініку, обладанння з якої сьогодні працює на базі 2 лікарень району та постраждалого від ракетних обстрілів Миколаєва. Окремо дякую благодійним фондам та організаціям Дрогобиччини, які від початку війни не припиняють роботу. Це Благодійний фонд «Коло», «Святого Юди Тадея», «ХЕВРА», Братів Боніфратрів, «Самооборона Борислава» та інші. 

Львівська ОВА, міжнародні агенції та фонди, з якими активно співпрацюємо та підписали договори про співпрацю, реконструюють 7 тимчасових прихистків для ВПО. 23 мільйони гривень виділили з обласного бюджету.

Для ЗСУ, Національної гвардії та ВПО передали 59 тонн борошна в межах благодійного проєкту «Хліб для вимушено переміщених осіб».

Сільськогосподарські підприємства району отримали 65 тонн насіневих культур та картоплі.

Тисячі літрів пального передали для ЗСУ та силових структур.

Також підрозділи ЗСУ забезпечували піщано-гравійною сумішшю, паливно-мастильними матеріалами, технікою, дровами тощо.

В район релокувалось 22 підприємства. Найбільше з Харкова, Києва та Маріуполя. Вони взяли участь у місцевих програмах розвитку бізнесу.

І найголовніше: щодо оборонних рішень для посилення міці нашого району та країни!

 ⁃ спільно з військоматом взяли участь у формуванні та забезпеченні батальйону Територіальної оборони.

-  сформованодобровольчі формування територіальних громад району. Це дало змогу взяти низку важливих об’єктів критичної інфраструктури під охорону. 

-  реалізували всі передбачені заходи згідно Плану територіальної оборони району.

-  перевили роботу органів управління та сил цивільного захисту ланок  територіальних громад району у готовність до виконання завдань в особливий період.

-  Утворено комендатуру Дрогобицького району та запроваджено систему пропускного режиму у комендантську годину.

-  Вжили заходи щодо захисту об’єктів на випадок ракетних ударів.

-  На початку війни було встановлено блок-пости та спостережні пости.

-  під час паливної кризи весною 2022 організували відпуск паливно-мастильних матеріалів об’єктам критичної інфраструктури у необхідних кількостях.Та створили резерв пального, задіявши три АЗС;

-  створили робочу групу щодо перевірки постановки на військовий облік ВПО чоловічої статі. За результатами вручено сотні повісток військовозобов’язаним.

-  Створено 42 Пункти незламності на випадок вимкнення світла більше, ніж на 24 години.

Але війна це завжди про втрати. Ми з командою чотири рази відвідували зону бойових дій для доставки допомоги. Міцно тиснули руку тим, хто постійно під ворожим прицілом. За час повномасштабної війни Дрогобиччина втрачала своїх наймужніших захисників. Це втрата не лише для сім’ї й родини, а й кожного з нас та України. Вічна їм шана та пам’ять!

Але не зупиняємось, бо маємо бути надійним тилом для тих, хто зараз на фронті. Маємо підтримувати ЗСУ та з вірою в Бога виборювати перемогу! Заради тих, кого втратили, і заради наших дітей!

Низький уклін, дяка та повага нашим захисникам та захисницям за кожен прожитий день! Також подяка Президенту Володимиру Зеленському такого його команді за тверду позицію, міць та непохитність! Переможемо! Слава Україні!» — зазначив Степан Кулиняк.

 

Офіційний телеграм-канал
Дрогобицької районної військової адміністрації
14:57